Zavrieť

Porady

sociálny fond

Chcela by som prispievať zamestnancovi nejakou sumou na stravné lístky. Najlepšie asi bude, keď to urobím cez kolektívnu zmluvu. Príspevok na stravné asi nestačí. Vôbec neviem, čo s tým. Môže mi niekto poslať vzor kolektívnej zmluvy? Je pravda, že už nemusím viesť sociálny fond na nijakom účte a stačí len evidencia SF? Prosím pomôžte mi niekto. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Janka12345
    Chcela by som prispievať zamestnancovi nejakou sumou na stravné lístky. Najlepšie asi bude, keď to urobím cez kolektívnu zmluvu. Príspevok na stravné asi nestačí. Vôbec neviem, čo s tým. Môže mi niekto poslať vzor kolektívnej zmluvy? Je pravda, že už nemusím viesť sociálny fond na nijakom účte a stačí len evidencia SF? Prosím pomôžte mi niekto. Ďakujem.
    Keď si cez vyhľadávanie zadáš sociálny fond, nájdeš vyčerpávajúce odpovede. A čo sa týka kolektívnej zmluvy, máš vo firme odbory, s ktorými by si ju uzatvorila?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Jani keď nemáš odbory ,nemôžeš mať kolektívnu zmluvu.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Janka12345
    Odbory nemám, ale myslela som, že to bude jednoduchšie.
    Keď nemáš odbory, nebude kolektívna zmluva. Zákon pamäta aj na túto skutočnosť. A stravné je v rámci čerpania SF jednoznačne v zákone definované. Takže nič zložité Ťa nečaká.

    Paľka je offline (nepripojený) Paľka

    Paľka
    Tvoríme SF povinným prídelom vo výške 1%. Máme odborovú organizáciu. Musí zamestnávateľ tvoriť SF aj ďalším prídelom min. vo výške 0,25% ? je to povinné? Ja myslím, že ide o vzájomnú dohodu medzi zamestnávateľom a odbormi. Vopred vďaka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paľka
    Tvoríme SF povinným prídelom vo výške 1%. Máme odborovú organizáciu. Musí zamestnávateľ tvoriť SF aj ďalším prídelom min. vo výške 0,25% ? je to povinné? Ja myslím, že ide o vzájomnú dohodu medzi zamestnávateľom a odbormi. Vopred vďaka.
    Dalšie zdroje sú na nepovinné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.