Zavrieť

Porady

Splatnost odvodov do SP a ZP

Caute!
co myslite, ked mame datum vyplaty uvedeny 30teho ale mzdy spravim uz 15teho, do kedy musim zaplatit odvody po poistovni? staci do 30 teho v mesiaci?
diky vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mamoo
    Caute!
    co myslite, ked mame datum vyplaty uvedeny 30teho ale mzdy spravim uz 15teho, do kedy musim zaplatit odvody po poistovni? staci do 30 teho v mesiaci?
    diky vopred
    Ak ich skutočne vyplatíte 15., tak v tento dátum..

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Mamoo
    myslis ze sa nedaju odsunut? bo som pocula aj taky nazor?
    Odvody musíš zaplatiť v deň vyplatenia miezd.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ja vyplácam 15-teho a odovdy platím až 30 alebo 31-v mesiaci.Dátum v zmluvách máme neurčený do konca mesiaca.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana
    Ja vyplácam 15-teho a odovdy platím až 30 alebo 31-v mesiaci.Dátum v zmluvách máme neurčený do konca mesiaca.
    Nie je vôbec podstatný dátum na zmluve, ale dátum skutočne vyplatenej mzdy.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Na túto skutočnosť v prísp.č.6 sa zameriava hlavne kontrola na odvody na sociál.poist.Potom sú z toho penále z neskorej úhrady.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Pozri príspevok Odvody poistného-posledná strana:Re: Odvody poistného

    --------------------------------------------------------------------------------

    My vyplácame prvý pracovný den v mesiaci a na poistovniach máme nahlásený aj vo výkazoch uvádzam dátum výplaty posledný den v mesiaci,písala som si s p.Motajovou z ministerstva zdravotníctva,že takto vyplácame zamestnancom výplaty a odvody pošleme okolo 25-teho,a odpísala mi že splatnost poistného je posledný den v mesiaci.Tak neviem

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    zuzana
    Pozri príspevok Odvody poistného-posledná strana:Re: Odvody poistného

    --------------------------------------------------------------------------------

    My vyplácame prvý pracovný den v mesiaci a na poistovniach máme nahlásený aj vo výkazoch uvádzam dátum výplaty posledný den v mesiaci,písala som si s p.Motajovou z ministerstva zdravotníctva,že takto vyplácame zamestnancom výplaty a odvody pošleme okolo 25-teho,a odpísala mi že splatnost poistného je posledný den v mesiaci.Tak neviem
    myslím, že som to písala ja

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana
    Pozri príspevok Odvody poistného-posledná strana:Re: Odvody poistného

    --------------------------------------------------------------------------------

    My vyplácame prvý pracovný den v mesiaci a na poistovniach máme nahlásený aj vo výkazoch uvádzam dátum výplaty posledný den v mesiaci,písala som si s p.Motajovou z ministerstva zdravotníctva,že takto vyplácame zamestnancom výplaty a odvody pošleme okolo 25-teho,a odpísala mi že splatnost poistného je posledný den v mesiaci.Tak neviem
    Toto je na odvody do SP:
    Poistné, ktoré platí a odvádza zamestnávateľ, je splatné v deň určený na výplatu príjmov. Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozložená na rôzne dni, poistné je splatné v deň poslednej výplaty príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné je splatné v posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné. Ak deň splatnosti poistného pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň
    A toto je pre ZP:
    Preddavok zamestnancov a zamestnávateľa je splatný v deň, ktorý je určený na výplatu príjmov zamestnancov za príslušný kalendárny mesiac. Ak je výplata príjmov zamestnancov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozčlenená na rôzne dni, preddavok je splatný v deň poslednej výplaty príjmov zamestnancov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je takýto deň určený, preddavok za príslušný kalendárny mesiac je splatný posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné.

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Ja vždy nechápem tomu neurčenému dňu výplaty. Veď v ZP v § 43 ods. 2) je uvedené, že v zmluve má byť uvedený aj výplatný termín.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jales
    Ja vždy nechápem tomu neurčenému dňu výplaty. Veď v ZP v § 43 ods. 2) je uvedené, že v zmluve má byť uvedený aj výplatný termín.
    Áno, v zmluve musí byť určený.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    A z toho vyplýva, že splatnosť je najneskôr v posledný deň v mesiaci.Keď je splatnosť na faktúre aj tam to treba zaplatiť do splatnosti aj pri odvodoch ak termín nie je určený tak najneskôr v posledný v deň v mesiaci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.