Zavrieť

Porady

INTRASTAT

Milí moji,
prilepí mi niekto adresu colného úradu, kde sa zasiela intrastat hlásenie o prijatí tovaru
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Na štatistickom ste zaregistrovaný? Ak áno treba zavolať na č.02/48273363-66 a tam by podľa Vašich identifik. údajov mali vedieť.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    booka Pozri príspevok
    Ak by ste mali nejake otazky ohladom Intrastatu, kludne napiste...
    Využívam ponuku - Chcela by som Ťa poprosiť, kde nájdem k odseku 17 (Hlásenie o prijatí) "množstvo v dodatkových merných jednotkách" Konkrétne v čom sa uvádzajú cigarety a cigáry - krabičkách, kusoch, či v mil.kusoch. Ďakujem

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Prosím odpoveď.
    Novozvniknutá s.r.o.-čka (od 3/2006) mala k 31.12.06 dovoz v hodnote 2.930.000 Sk.
    Teraz v januári prekročila hranicu 3 mil.. Musí sa registrovať a mesačne podávať hlásenia, alebo sa teraz január 2007 počíta zvlásť ako nový kalendárny rok ? (teda nie som si istá, či tak, alebo jednoducho 12 mesiacov za sebou)
    ďakujem

    booka je offline (nepripojený) booka

    booka
    "Spravodajskou jednotkou pre systém INTRASTAT-SK je každá právnická alebo fyzická osoba registrovaná pre DPH v Slovenskej republike (podľa platného zákona o DPH), ktorá za predchádzajúci kalendárny rok, alebo od začiatku sledovaného roka odoslala, alebo prijala tovar spoločenstva v súhrnnej hodnote rovnej, alebo vyššej ako prah oslobodenia.
    Pre rok 2007 je prah oslobodenia stanovený na 5 000 000 Sk pre prijatie tovaru a 10 000 000 Sk pre odoslanie tovaru."
    Z predchadzajuci rok ste prah oslobodenia neprekrocili a pre rok 2007 plati prah oslobodenia az od 5 mil. Sk.

    bobotova je offline (nepripojený) bobotova

    bobotova
    Dobrý večer, chcem sa spýtať ak sme k 31.12.2006 nedosiahli prah 5 mil. Sk ( dajme tomu, že to bolo 4 mil. sk ) máme povinnosť podávať Intrastat v roku 2007? Od 07/2006 sme preročili prah 3 mil. a sme zaregistrovaní ŠÚ SR máme nejakú povinnosť sa odhlásiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.