Zavrieť

Porady

Kolotoc s exekutormi ll.

Zdravim vas,
nedavno som podal staznost na Komoru exekutorov na cinnost exekutora, ktory vymaha pohladavku v moj prospech. Stazoval som sa na jeho necinnost atd atd. Komora exekutorov moju staznost nakoniec neuznala (s mesacnym oneskorenim podla zakonnej lehoty na vybavenie staznosti) a dala za pravdu exekutorovi. Teraz, par dni po verdikte Komory, som dostal od exekutora list, v ktorom ma ziada o zaplatenie 18 000 Sk ako "naklady", ktore mal s vymahanim pohladavky. V pripade, ze to nezaplatim, exekuciu voci povinnemu zastavi. Co mam robit?
Usporiadat
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Babos babos,
teba ti exekutori znicia. Riesim s tebou tvoj problem od zaciatku zadania prvej otazky na Porade a najradsej by som ti odpovedala, ze mas toho exekutora ods....it.
Ale k otazke.
Nasa firma vedie niekolko desiatok exekucnych konani, ale este ani raz sa nam nestalo, aby od nas ako opravneneho exekutor ziadal zaplatit nejake jeho naklady vzniknute pri exekucii. Mne sa skor zda, ze exekutor chce ukoncit exekucne konanie voci povinnemu a od teba chce zaplatit trovy exekucie, ktoru neuskutocnil. Idem zhanat info, este sa ozvem.

PS:Ved vies, ze ja exekutorov milujem...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

ok, dik. Tiez si myslim, ze to chce zastavit. Viem, ze exekutor a povinny sa poznaju aj na inej urovni ako pracovnej (sam sa raz prekecol), ale s tym, ako aj s rozsudkom si mozem urobit akurat tak jednu vec... Mala si pravdu ked si raz povedala, ze exekutori su stat v state...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Tak uz som tu a mam taketo info.
Exekutor moze od opravneneho pozadovat zalohu na trovy exekucie(20% z vymáhanej sumy+ostatne naklady s tym spojene), ktore ti po vykonani exekucie vrati. Ak tvoju pohladavku exekuciou neuspokoji, tak si peniaze ponecha, ak uspokoji vrati ti ich. T.j. exekutor sa nasral na tvoju staznost na komore exekutorov a chce od teba svoju odmenu. Ak ju nezaplatis, ukonci exekucne konanie a bude tych 18 tisic vymahat od teba. . Riesenie je zaplatit tych 18 tisic(aj ked ta to naserie) a tlacit na exekutora, aby tvoju pohladavku uspokojil. Asi by som sa mu nastahovala pred kancelariu.Vymozitelnost je 10 rokov.
Záver:ak si dal "robotu" exekútorovi, on svoje dostane aj v pripade ze nespravi ani smradlavy prd. Prepacte mi moje vyjadrenie, ale su fakt stat v state. Lenze v konecnom dosledku robia iba to, co im umoznuju zakony tohto statu. A tie su k nim poriadne prajne.
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

Tak to si ma nepotesila.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

U nás v PO máme viacerých exekútorov a zasahujú tu niekedy aj "externí" (už nemajú "rajonizáciu"). Dvaja z prešovských sú obyčajné hyeny a keby neboli exekútormi, tak by človek povedal, že patria do podsvetia! Menovať by som ich rád, ale zrejme sa nedá .
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Este ma napadlo, ale to je mozno scifi , ci nemozes na komoru exekutorov podat namietku za zaujatost exekutora. Ak sa s povinnym pozna a ma s nim aj ine vztahy ako "dobry den pan sused",je zrejme, ze nebude mat zaujem na uspokojeni tvojej pohladavky. Bude ju natahovat tych 10 rokov a potom vymozes ozaj iba... Tym 18-tis. sa nevyhnes, ale tu uz by som rozputala iny boj. A zas cez komoru exekutorov a mozno aj cez media. Ved nie je mozne, aby si ty prisiel o byt, lebo si bol somar a isiel rucit a dotycny ma rodinny dom a smeje sa ti s exekutorom do tvare. A nema stipku svedomia, ze obral znameho o byt.To je fakt na porazenie. A ver , ze oni hraju o cas.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Tému som si dal do sledovaných a aj vytlačil. Ozaj rád by som vedel, ako to dopadne. Skúsim sa o takomto probléme porozprávať (s exekútorom - spolupracujúcim ).
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
STRELEC
U nás v PO máme viacerých exekútorov a zasahujú tu niekedy aj "externí" (už nemajú "rajonizáciu"). Dvaja z prešovských sú obyčajné hyeny a keby neboli exekútormi, tak by človek povedal, že patria do podsvetia! Menovať by som ich rád, ale zrejme sa nedá .
Len že oni patria do podsvetia. A su s nim úzko spojení, lebo ex. sa ľahko dostane k číslam účtov, stavu účtov, telefónnym číslam(súčinnosť tretích osôb v konaní sa to tuším volá), katastrálnym údajom..... A to ich robí mocnými. Ja som sa vďaka ex mnželovi stretla s množstvom exekutorov a povim Ti, jeden z celeho množstva bol normalny. Môj názor sa nezmení: Je to banda, ktorej tento štát umožňuje všetko.
Naposledy upravil účtovník 007 : 06.02.07 at 21:33
0 0
monymon monymon

monymon je offline (nepripojený) monymon

Len jedno jedine mi nie je jasne..preco sa nejdete VSETCI poradit, ked tomu nerozumiete....tak sa predsa dajte zastupovat advokatom, ked sa bojite alebo sa vo veciach nevyznate.... a advokat by vam povedal...ze kaslite na tohto exekutora... nech si zastavi, ked mu nezaplatite preddavok na trovy... a vy podate navrh niekde inde... alebo dajte navrh na zastavenie... ste opravneni, na to nepotrebujete dovod .... a potom budete postupovat inde... pripominam, ze exekutora si vyberate... tak preco sa na zaciatku nezaujimate, ktory je "dobry", ked uz ich kategorizujeme..... to neznamena, ze ak je povinny alebo opravneny z PO...tak exekutor nemoze byt aj z Malaciek....
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Môj predchádzajúci súhlas sa vzťahuje k rade : vyber si exekútora! Veľmi príhodná rada, najmä ak človek ide prvý krát spolupracovať s exekútorom. Stojí za bod!!!
0 0
monymon monymon

monymon je offline (nepripojený) monymon

Dakujem za bod a za tvrdenim si stojim... ja neviem, kde zijes, ale kto sa pyta...vela sa dozvie... urcite niekto s kontaktom na "dobreho" by sa nasiel...ok, ale tu by sa malo radit a nie vyryvat...práve preto ak mas prvu exekuciu a je na viac ako "drobne na pivo" tak si sakra necham poradit.... ak sa necha zastupovat, exekutor vymaha od povinneho aj trovy pravneho zastupenia .....
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

monymon
Dakujem za bod a za tvrdenim si stojim... ja neviem, kde zijes, ale kto sa pyta...vela sa dozvie... urcite niekto s kontaktom na "dobreho" by sa nasiel...ok, ale tu by sa malo radit a nie vyryvat...práve preto ak mas prvu exekuciu a je na viac ako "drobne na pivo" tak si sakra necham poradit.... ak sa necha zastupovat, exekutor vymaha od povinneho aj trovy pravneho zastupenia .....
.... aj náklady na ekonomické poradenstvo () ....
Ono do každého vzťahu je potrebné ísť s určitou opatrnosťou. V takomto prípade ... s väčšou!
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

Dakujem vam vsetkym za rady, pokusim sa reagovat:
1. suhlasim s Monymom, exkutora si fakt vyberas dobrovolne. ja som si dobrovolne vybral tohoto z viacerych dovodov - v minulosti ma prave k voli tomuto povinnemu pripravil o kopu penazi. Mal som mylny pocit, ze to bude chciet odcinit. Dalej, odporucila mi ho znama - pravnicka, vraj je dobry exekutor. Takze kedze som si ho vybral dobrovolne, to neznamena, ze nemam pravo sa na neho stazovat a mam drzat hubu. Su to moje peniaze a ked som presvedceny ze exekutor nekona s kostolnym poriadkom, stazovat sa budem. Lenze len teraz mi dochadza, ze s kostolnym poriadkom tu nehra nik.
2. v tejto veci uz mam advokata, ktory to ide teraz riesit. Moja chyba bola, ze som si ho nenajal uz skor... Najivne som veril v nase zakony, ze rozsudok v mene SR nie je nahrada toaletneho papiera a veril som aj praci exekutorov.
3. teraz mam platit za to, ze za 2 roky exekutor nevymohol ani korunu, vyvaloval si gule (prepacte za vyraz, ale to sa fakt drzim na uzde) a vyhovaral sa na to, ze vsetky tie sperky, nabytok a zariadenie, ktore povinny vlastni, citujem: "ma pozicane od kamosky." A on chudak exekutor mu nema co zobrat. A ja idiot som sa na to stazoval a teraz mu musim platit. Som nahnevany ako tento stat funguje.
Naposledy upravil babos : 06.02.07 at 16:16
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
monymon
Len jedno jedine mi nie je jasne..preco sa nejdete VSETCI poradit, ked tomu nerozumiete....tak sa predsa dajte zastupovat advokatom, ked sa bojite alebo sa vo veciach nevyznate........
Dobrá rada. A ešte kde sa mám ísť poradiť? Kde mam istotu, že právnik ktorého sa pôjdem opýtať mi poradí správne a hlavne exek., ktorý bude konať v môj prospech? Exekútori sú tu ako zástupcovia štátnej moci. A majú sa podľa toho správať.

monymon
a advokat by vam povedal...ze kaslite na tohto exekutora... nech si zastavi, ked mu nezaplatite preddavok na trovy... a vy podate navrh niekde inde... alebo dajte navrh na zastavenie... ste opravneni, na to nepotrebujete dovod ....
To to by nemohol povedať, lebo to nie je pravda.Ak niečo zadám exekútorovi, nič sa nedá vziať späť len tak. Exekútorovi patrí odmena aj keby... ako píšem vyššie. A ak to zadám inému, ten tiež bude chcieť svoje.

monymon
.... a potom budete postupovat inde... pripominam, ze exekutora si vyberate... tak preco sa na zaciatku nezaujimate, ktory je "dobry", ked uz ich kategorizujeme..... to neznamena, ze ak je povinny alebo opravneny z PO...tak exekutor nemoze byt aj z Malaciek....
Čím je z ďalej, tým vyššie vedľajšie náklady, ktoré ak pohľadávku neuspokojí, tak musí zaplatiť oprávnený. A čo keď má exekútor s povinným dobré vzťahy? Tak ako v babošovom prípade? To baboš nemohol vedieť, keď zadával exekútorovi "objednávku"
Mňa skôr udivuje tá bezmocnosť človeka. Človek je tu veľké nič a celý svet sa točí okolo právnikov a advokátov. Už chápem, prečo chcú všetci študovať právo.

Možno moje odpovede sú ovplyvnené vlastnou skúsenosťou, ale ja som sa stretla s všelijakými
-jeden pracoval bez povolenia
-jeden neodvádzal naše platby a 150 000 dal na termínovaný účet
-jeden neoprávnene zobral z účtu 70 000,- a nechcel ich vrátiť, lebo vraj došlo k procesnej chybe... hehehe on mal info zo zdravotnej poisťovne, že mu bude posunutá dalšia exekúcia voči nám a takto chcel dôjsť ľahko k peniazom
-o nekalých praktikách ani nehovorím
a to je len časť. Ja ich proste nemusím.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

ja keď som potrebovala exekútora urobila som to cez právnika,on sa na neho obrátil a celé to vybavil,pomaly som mu ani meno nevedela
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

sklenkova
ja keď som potrebovala exekútora urobila som to cez právnika,on sa na neho obrátil a celé to vybavil,pomaly som mu ani meno nevedela
...a teraz co ako?
0 0
monymon monymon

monymon je offline (nepripojený) monymon

účtovník 007

To to by nemohol povedať, lebo to nie je pravda.Ak niečo zadám exekútorovi, nič sa nedá vziať späť len tak. Exekútorovi patrí odmena aj keby... ako píšem vyššie. A ak to zadám inému, ten tiež bude chcieť svoje.
ak argumenty, tak na urovni, poprosim najprv zostudovat exekucny poriadok a potom sa mozeme hadat aj do nekonecna... co takto §31 EP??? a este 57 tusim ze pism. h/

účtovník 007
Mňa skôr udivuje tá bezmocnosť človeka. Človek je tu veľké nič a celý svet sa točí okolo právnikov a advokátov. Už chápem, prečo chcú všetci študovať právo.
Tak tot by si nikdy nenapisala, ak by si to pravo studovala...
účtovník 007
Možno moje odpovede sú ovplyvnené vlastnou skúsenosťou, ale ja som sa stretla s všelijakými
Tak presne na to mame zakony, legalne prostriedky a odbornikov.... inak neviem poradit nic ine, len pomoz si clovece, aj pan Boh ti pomoze .... tak len drzim palce... ved don Quichotizmus je v mode....
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
monymon
ak argumenty, tak na urovni, poprosim najprv zostudovat exekucny poriadok a potom sa mozeme hadat aj do nekonecna... co takto §31 EP??? a este 57 tusim ze pism. h/....
idem naštudovať uvedený paragraf, exekučný poriadok mám prečítaný x-krát, ale zaujímali ma asi iné §.

monymon
Tak tot by si nikdy nenapisala, ak by si to pravo studovala.......
Dovoľ mi zasmiať . Chceš mi povedať, že vyštudovaním práva mám zaručenú vymožiteľnosť práva? Paragrafy sú preto také pokrútené, aby sa dali dobre obchádzať. A kto sa raz o niečo súdil, vie o čom hovorím. Tu ide o to, ako kto dokáže tie paragrafy prekrútiť a nájde medzeru medzi zákonmi.

monymon
Tak presne na to mame zakony, legalne prostriedky a odbornikov.... inak neviem poradit nic ine, len pomoz si clovece, aj pan Boh ti pomoze .... tak len drzim palce... ved don Quichotizmus je v mode....
nie don Quichotizmus, ale don Pravnicizmus je v mode. Mám pocit, že každá rodina by mala mať prideleného právnika a každý jej krok by mal schváliť. Akú hodnotu majú súdy, keď si z nich nikto nič nerobí? Ak súd prikáže povinnému pohľadávku zaplatiť, jeho výrok by mal mať takú hodnotu a jeho nesplnenie také následky, že nebudeme potrebovať v uspokojení obyčajnej pohľadávky najskôr odporučeného právnika a potom odporučeného exekútora. Toť vše, idem študovať paragrafy.
Naposledy upravil účtovník 007 : 06.02.07 at 21:25
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

Exekutor ma strasne vela moznosti ako donutit povinneho resp. ako uspokojit pohladavku. Moze zadrzat povinemu mnozstvo hnutelnych veci, sperky, hotovost atd. a to hned viacerymi sposobmi. A argument "ja mam to pozicane od kamosky" exekutor nemoze brat na vedomie. Ak to je pravda, "kamoska" si tieto svoje veci moze ziadat spat sudnou cestou a musi pritom preukazat ze je majitelkou zadrzanych veci. Opravte ma, ak sa mylim. Nie je mozne, ze exekutor za 2 roky nemoze resp. nevie povinnemu zobrat ani len jednu smiesnu korunu. Nech mi nikto netvrdi, ze tento exekutor spravil vsetko co mu zakon umoznuje. Dalej ide o to, ze ja som si dovolil otvorit hubu a uz za to platim. Pred tym ako som podal na neho staznost, bol som oboznameny s tym, ze staznostou si nijako nemozem poskodit a nemoze sa obratit proti mne. Prejde par dni a uz musim platit.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
aby som bola na úrovni s argumentami, tak som prešla celý exek. poriadok znovu a:
§ 203

(1) Ak dôjde k zastaveniu exekúcie zavinením oprávneného, súd mu môže uložiť nahradenie nevyhnutných trov exekúcie.

(2) Ak sa exekúcia zastaví z dôvodu, že majetok povinného nestačí ani na úhradu trov exekúcie, znáša ich oprávnený.

a ešte citujem:
§ 61

Navrátenie do predošlého stavu je v exekučnom konaní vylúčené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať