Zavrieť

Porady

Krmivo

je krmivo pre psa daňovým výdavkom s možnosťou odpočítania dph ktoré sa nakupuje pre strážneho psa firmy ale pes nie je zaradený v majetku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Alebo aj tu "

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ghlight=Krmivo
    človiečik Vladimír Ozimý
    ja to dávam do dph veď ho hádam nedáte umrieť...a aby vám strážil musí papať takže je to normálne daňový náklad a aj dph by som uplatnil

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    daniek
    je krmivo pre psa daňovým výdavkom s možnosťou odpočítania dph ktoré sa nakupuje pre strážneho psa firmy ale pes nie je zaradený v majetku?
    Aj my máme v objekte dvoch strážnych psov, uplatňujem DPH, účtujem daňový náklad.
    A čo sa týka zaradenia do majetku? Zaevidovala som oboch psov do majetku, neodpisujem, nemám cenu, mám ich "rodné listy", očkovacie preukazy, potvrdenia od veterinára, ktorý ich chodí pravidelne očkovať... atď... Takže nevidím dôvod prečo aj náklady nie, ak skutočne sú v objekte firmy, strážia areál...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pripomínam ...daň za psa .

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    Zita5
    Pripomínam ...daň za psa .
    Platím aj daň za oboch psov...zabudla som napísať..

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Zita5
    Pripomínam ...daň za psa .
    Pozor, je potrebné ho prihlásiť ako "firemného".

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    mysimis
    Pozor, je potrebné ho prihlásiť ako "firemného".
    Skúsim dopísať všetko. Mám psov prihlásených na MÚ patriacich spoločnosti...xy s.r.o. a MÚ mi každoročne zasiela zloženku o úhrade poplatkov, nakoľko počet sa nemení nerobím zmenu v daň. priznaní...
    Baby, dúfam,že som nič neopomenula:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.