Zavrieť

Porady

Preddavky FO - r. 2007

Možno ste si už všimli, že na stránke drsr.sk je usmernenie k preddavkom FO od 1.1.2007. Pripájam text.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    dakujem za upozornenie. dal by som bodik, ale nemam tlacitko..
    mam len taku technicku otazku, ked som platil preddavky na dan stvrtrocne po 10 000, dal som si zavazok voci DU do knihy zavazkov v sume 40 000. podla noveho usmernenia, ten posledny 10 000 preddavok splatny v I.Q 2007 uz platit nemam.
    mam si teda ten zavazok opravit na z40 000 na 30 000?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    bea
    Možno ste si už všimli, že na stránke drsr.sk je usmernenie k preddavkom FO od 1.1.2007. Pripájam text.
    Vďaka za upozornenie. Ešte by som sa v tejto súvislosti chcela opýtať - preddavky zaplatené 2.1.2007 sa môžu odpočítať v daňovom priznaní za rok 2006 ?

    JaZu je offline (nepripojený) JaZu

    JaZu
    Ľuba
    Vďaka za upozornenie. Ešte by som sa v tejto súvislosti chcela opýtať - preddavky zaplatené 2.1.2007 sa môžu odpočítať v daňovom priznaní za rok 2006 ?
    Podľa mňa áno, ak sa jedná o preddavky, ktoré mali byť zaplatené za IV. Q. Je to len technická chyba a boli do podania daňového priznania zaplatené.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    JaZu
    Podľa mňa áno, ak sa jedná o preddavky, ktoré mali byť zaplatené za IV. Q. Je to len technická chyba a boli do podania daňového priznania zaplatené.
    Nie je tomu tak, podľa § 34 zákona o dani z príjmu sa započítavajú tie preddavky, ktoré boli zaplatené do 31.12.2006. Preddavok zaplatený do 31.3.2007 sa započíta na DP r. 2007

    je možná samozrejme dohoda so správcom dane /verila by som len písomnej dohode/, ale podľa zákona je to tak ako uvádzam vyššie.

    1 Preddavky na daň v priebehu preddavkového obdobia platí daňovník, ktorého posledná známa daňová povinnosť presiahla 50 000 Sk, pričom preddavkové obdobie je obdobie od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za predchádzajúce zdaňovacie obdobie do posledného dňa lehoty na podanie daňového priznania v nasledujúcom zdaňovacom období. Po skončení zdaňovacieho obdobia sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie obdobie započítajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie.

    Vysvetlené aj tu napr.
    http://www.porada.sk/t30215-preddavk...tml#post278808
    P.s. V prípade 2.1. som mierne na pochybách, lebo to je splatnosť vlastne príspevku 31.12.2006 /nedeľa a následne sviatok/, ale bez dohody so správcom by som to určite neriešila...

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    evina
    ... Po skončení zdaňovacieho obdobia sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie obdobie započítajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie.

    Veď práve o to ide, že 2.1.2007 išla úhrada preddavkov na obdobie roku 2006. Zákon nehovorí o preddavkoch zaplatených v tomto období. Ja som to tam započítala, ale pre istotu sa ešte opýtam na DÚ.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ľuba Pozri príspevok
    Veď práve o to ide, že 2.1.2007 išla úhrada preddavkov na obdobie roku 2006. Zákon nehovorí o preddavkoch zaplatených v tomto období. Ja som to tam započítala, ale pre istotu sa ešte opýtam na DÚ.
    Formulácia je aká je, tiež som ju musela niekoľkokrát prečítať, aby som presne vedela o čo ide. V priloženom linku som sa to i snažila rozobrať ešte minulý rok...

    Po skončení zdaňovacieho obdobia /zdaňovacie obdobie roku 2006 končí 31.12.2006/ sa preddavky na daň zaplatené na toto zdaňovacie /t.j. preddavky zaplatené v roku 1.1.2006-31.12.2006/ obdobie započítajú na úhradu dane za toto zdaňovacie obdobie.- t.j.r. 2006

    P.s. Preddavok zaplatený 31.3.2007 je vlastne tiež preddavkom na rok 2006- dokonca počítaný z DP 2005 /posunuté preddavkové obdobie so zdaňovacím a z toho vyplýva tento večný problém započítať? nezapočítať?
    Zákon hovorí započítať to, čo bolo zaplatené od 1.12006 do 31.-12.2006.
    Mám osobnú skúsenosť, že niektoré DÚ povoľujú započítať preddavky zaplatené i po 31.12. preto doporučujem osobnú dohodu so správcom...

    Naposledy upravil evina : 10.02.07 at 20:45

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Bavili sme sa minulý rok o tom napr. aj tu, ak si pomeníš dátumy na rr. 2006 a 2007 je to to isté...

    http://www.porada.sk/t20699-p2-predd...bie#post193942
    Naposledy upravil evina : 10.02.07 at 15:46

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Tak som bola na DÚ a správkyňa dane mi povedala, že preddavky zaplatené 2.1.2007 patria ešte k r. 2006, nakoľko 31.12.2006 nebol prac. deň.
    Naposledy upravil Ľuba : 12.02.07 at 11:51

    Preddavky FO - r. 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.