Zavrieť

Porady

Stravné lístky

obyčajná baba
Ahojte poradáci,
viem že o stravných lístkoch sa tu už veľa popísalo,ale chcela by som sa uistiť či postupujem správne pri účtovaní stravného lístka ktorý má hodnotu 89,-Sk.
časť hradená zamestnávateľom 55% ........48,95 Sk........527 /213
časť hradená zamestnancom ...... .........36,- Sk........331/213
príspevok zo SF.......................................4,05 SK........472/213

Časť hradenú zamestnancom odpočítavam z čistej mzdy.
Potrebovala by som to súrne vdieť nakoľko mi treba urobiť výplaty za január,preto by som Vás chcela poprosiť o rýchlu odpoveď na tel č. 0908 49 37 36 alebo na email: Tienta@azet.sk

Za pomoc vopred ďakujem
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Máš to dobre.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majka 118
Ahojte poradáci,
viem že o stravných lístkoch sa tu už veľa popísalo,ale chcela by som sa uistiť či postupujem správne pri účtovaní stravného lístka ktorý má hodnotu 89,-Sk.
časť hradená zamestnávateľom 55% ........48,95 Sk........527 /213
časť hradená zamestnancom ...... .........36,- Sk........331/213
príspevok zo SF.......................................4,05 SK........472/213

Časť hradenú zamestnancom odpočítavam z čistej mzdy.
Potrebovala by som to súrne vdieť nakoľko mi treba urobiť výplaty za január,preto by som Vás chcela poprosiť o rýchlu odpoveď na tel č. 0908 49 37 36 alebo na email: Tienta@azet.sk

Za pomoc vopred ďakujem
Je to OK .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

.ale telefonovať nebudem
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Ja by som účtovala časť hradenú zamestnancom radšej 335/213 a zrážku z výplaty 331/335. Nemusí sa zhodovať dátum výdaja stravných lístkov so zrážkou s výplaty. Či nie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja so stravnými lístkami nemám skúsenosť a preto by som sa chcela opýtať... toto isté ako sa pýta zakladateľka otázky...ako sa účtuje v JÚ?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A ešte jedna otázka....môže zamestnávateľ prispieť zo SF v takej výške, že zamestnanec si nebude hradiť nič?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ
A ešte jedna otázka....môže zamestnávateľ prispieť zo SF v takej výške, že zamestnanec si nebude hradiť nič?
Ak má prostriedky vo fonde, tak áno.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula
.ale telefonovať nebudem
ani posielať mail.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
DanielaSĽ
Ja so stravnými lístkami nemám skúsenosť a preto by som sa chcela opýtať... toto isté ako sa pýta zakladateľka otázky...ako sa účtuje v JÚ?
A toto mi neporadíte?

časť hradená zamestnávateľom 55% ........48,95 Sk........ ? v JÚ
časť hradená zamestnancom ...... .........36,- Sk........ "
príspevok zo SF.......................................4,05 SK........ "
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

[QUOTE=DanielaSĽ]A toto mi neporadíte?

časť hradená zamestnávateľom 55% ........48,95 Sk - réžia
časť hradená zamestnancom ...... .........36,- - príjem neovpl.základ dane
príspevok zo SF.......................................4,05 SK - zaevidované v ev.SF

pri tomto postupe účtuješ platbu fa za stravné lístky ako výdavok neovpl. základ dane, len poplatok ide do réžie.
Naposledy upravil .lena. : 07.02.07 at 15:38
0 0
Majka 118 Majka 118

Majka 118 je offline (nepripojený) Majka 118

obyčajná baba
dakujem velmi pekne za pomoc....a nebolo treba ani telefonovat ani mailovat....dozvedela som sa to vcas...
0 0
MartaP MartaP

MartaP je offline (nepripojený) MartaP

Prosím o radu. Som SZČO, účtujem v JU. Z minulého roku 2006 mi zostalo 30 stravných kupónov v hodnote 89,-Sk. Do ďalšieho roku 2007 ich dám do Výkazu o majetku a záväzkoch ako ceniny, len neviem v akej hodnote, či 89,- alebo 55% =48,95? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartaP
Prosím o radu. Som SZČO, účtujem v JU. Z minulého roku 2006 mi zostalo 30 stravných kupónov v hodnote 89,-Sk. Do ďalšieho roku 2007 ich dám do Výkazu o majetku a záväzkoch ako ceniny, len neviem v akej hodnote, či 89,- alebo 55% =48,95? Ďakujem.
V OC cene, t.j. 89.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Poraďte mi prosím, mám dvoch zamestnancov, ktorí nechcú stravné lístky a ani obedy v blízkosti pracoviska nechcú. Chcú len peniaze. Môže sa im prirátať k čistej mzde 55% z 89,- Sk na deň? Ak sa to dá, ako to treba účtovať? ďakujem
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Kto by nechcel peniaze ? Osobne si myslím, že sa to nedá.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Tohto som sa najviac obávala. Čo mám teraz s nimi robiť?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Šelinka Pozri príspevok
Poraďte mi prosím, mám dvoch zamestnancov, ktorí nechcú stravné lístky a ani obedy v blízkosti pracoviska nechcú. Chcú len peniaze. Môže sa im prirátať k čistej mzde 55% z 89,- Sk na deň? Ak sa to dá, ako to treba účtovať? ďakujem
Zamestnávateľ si splnil svoju povinnosť a zabezpečil zamestnancom stravu ako mu ukladá ZP.
Je na zamestnancovi, ak stravu odmieta, má smolu.
Zamestnávateľ, ktorý nemá možnosť zabezpečiť stravu /napr. práca v lese/ môže prispievať zamestnancom finančnou čiastkou, ktorá bude príjmom zamestnanca a bude zdaňovaná.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Jedna osoba mi poradila, že im mám dať podpísať prehlásenie o tom, že sa dobrovoľne vzdávajú stravných lístkov a platiť sa im tých 55% bude na ruku.
No podľa môjho názoru to nie je dobrý nápad.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Šelinka Pozri príspevok
Jedna osoba mi poradila, že im mám dať podpísať prehlásenie o tom, že sa dobrovoľne vzdávajú stravných lístkov a platiť sa im tých 55% bude na ruku.
No podľa môjho názoru to nie je dobrý nápad.
To teda nie je dobrý nápad.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Šelinka Pozri príspevok
Jedna osoba mi poradila, že im mám dať podpísať prehlásenie o tom, že sa dobrovoľne vzdávajú stravných lístkov a platiť sa im tých 55% bude na ruku.
No podľa môjho názoru to nie je dobrý nápad.
To je zlá kombinácia.
To prehlásenie by malo byť o tom, že "nemajú záujem", nie že sa vzdávajú, podľa mňa to nie je to isté.
K platu sa im síce môže dať finančný príspevok zo SF, ale v tom prípade bude podliehať zdaneniu 19% daňou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať