Zavrieť

Porady

Stravné lístky

obyčajná baba
Ahojte poradáci,
viem že o stravných lístkoch sa tu už veľa popísalo,ale chcela by som sa uistiť či postupujem správne pri účtovaní stravného lístka ktorý má hodnotu 89,-Sk.
časť hradená zamestnávateľom 55% ........48,95 Sk........527 /213
časť hradená zamestnancom ...... .........36,- Sk........331/213
príspevok zo SF.......................................4,05 SK........472/213

Časť hradenú zamestnancom odpočítavam z čistej mzdy.
Potrebovala by som to súrne vdieť nakoľko mi treba urobiť výplaty za január,preto by som Vás chcela poprosiť o rýchlu odpoveď na tel č. 0908 49 37 36 alebo na email: Tienta@azet.sk

Za pomoc vopred ďakujem
Usporiadat
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Tak ako to mám riešiť?
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Už som zúfalá.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Šelinka Pozri príspevok
Poraďte mi prosím, mám dvoch zamestnancov, ktorí nechcú stravné lístky a ani obedy v blízkosti pracoviska nechcú. Chcú len peniaze. Môže sa im prirátať k čistej mzde 55% z 89,- Sk na deň? Ak sa to dá, ako to treba účtovať? ďakujem

Podľa mňa nie je čo riešiť. Na čo majú nárok im bolo ponúknuté. Sú príliš rozmaznanííííí .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Šelinka Pozri príspevok
Poraďte mi prosím, mám dvoch zamestnancov, ktorí nechcú stravné lístky a ani obedy v blízkosti pracoviska nechcú. Chcú len peniaze. Môže sa im prirátať k čistej mzde 55% z 89,- Sk na deň? Ak sa to dá, ako to treba účtovať? ďakujem
AK máte možnosť poskytnúť stravovanie,čo zjavne máte, nie je možnosť preplatiť finančný príspevok, ZP uvádza, kedy je možnosť poskytnúť príspevok, nehovorí nič o tom, že ak zamestnanec nechce stravenku, musí dostať príspevok,takže buď stravovanie, alebo nič.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Takže ak nechcú chodiť na obedy a nechcú ani stravné lístky, tak im nemusím zaplatiť nič? K tomu treba nejaké prehlásenie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Presne tak, nemusíš. Stačí preukázať, že zamestnávateľ zamestnancom umožnil stravovanie podľa §152 ZP, a oni to nevyužili.
0 0
Mária hrušková Mária hrušková
55 perc. prevádzková režia
45 perc. výdavky neovpl. dan
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Tweety Pozri príspevok
Presne tak, nemusíš. Stačí preukázať, že zamestnávateľ zamestnancom umožnil stravovanie podľa §152 ZP, a oni to nevyužili.
Dalo by sa to ešte riešiť tak, že zabezpečiť im stravovacie poukážky a nech si s tým robia čo chcú.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tinaM Pozri príspevok
Dalo by sa to ešte riešiť tak, že zabezpečiť im stravovacie poukážky a nech si s tým robia čo chcú.
To nie je celkom tak, lebo časť ceny by museli zaplatit - ale oni nechcú. A keď nechcú, čo bude robiť s poukážkami zamestnávateľ? On ich tiež musí zaplatiť.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

liba2 Pozri príspevok
To nie je celkom tak, lebo časť ceny by museli zaplatit - ale oni nechcú. A keď nechcú, čo bude robiť s poukážkami zamestnávateľ? On ich tiež musí zaplatiť.
Myslela som na to, že mnohí nakupujú za tie poukážky v potravinách.
Osobne som zásadne proti, lebo zamestnávateľ má zabezpečiť teplé jedlo.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

liba2 Pozri príspevok
To nie je celkom tak, lebo časť ceny by museli zaplatit - ale oni nechcú. A keď nechcú, čo bude robiť s poukážkami zamestnávateľ? On ich tiež musí zaplatiť.
ved sa im stiahne z výplaty a nemusia platiť, xiii treba s nimi vybabrať a keď vymýšľajú, nech nemajú nič
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Tinika Pozri príspevok
ved sa im stiahne z výplaty a nemusia platiť, xiii treba s nimi vybabrať a keď vymýšľajú, nech nemajú nič

1. Z vyplaty okrem v zakone jednoznacne vymenovanych zrazok moze zamestnavatel zrazit zamestnancovi iba to, na com sa dohodol so zamestnancom. Zrazka za stravne listky nepatri do zoznamu zrazok jednoznacne vymenovanych v zakone.
2. Rady typu "ako vybabrat so zamestnancom alebo zamestnavatelom" nedokazem ani nahodou povazovat za vhodne .
3. Reagujes na prispevok spred 16 mesiacov.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

DanielaSĽ Pozri príspevok
A toto mi neporadíte?

časť hradená zamestnávateľom 55% ........48,95 Sk........ ? v JÚ
časť hradená zamestnancom ...... .........36,- Sk........ "
príspevok zo SF.......................................4,05 SK........ "
Ja účtujem časť hradenú zamestnávateľom 55% priamo do réžie (Výdavky zdaniteľné) pri úhrade faktúry, zvyšných 45% ako výdavky neovplyvniteľné ZD. Úhrady od zamestnancov ako príjem nezdaniteľný + príspevok zo SF. Tieto dve sumy spolu by Ti mali vyrovnať sumu na strane výdavkov neovplyvniteľných ZD (45% SL).
0 0
Emily 1 Emily 1

Emily 1 je offline (nepripojený) Emily 1

ahojte poradaci, prosim vas o radu. som SZČO a objednala som si pre seba stravne poukazky odo dna zacatia zivnosti a neviem, ci si do nakladov mozem dat celu hodnotu hodnotu poukazky. uctujem v JU
dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Emily 1 Pozri príspevok
ahojte poradaci, prosim vas o radu. som SZČO a objednala som si pre seba stravne poukazky odo dna zacatia zivnosti a neviem, ci si do nakladov mozem dat celu hodnotu hodnotu poukazky. uctujem v JU
dakujem

Max. 89,- z hodnoty poukážky.
neplatí, preklep v čísliciach.
Naposledy upravil Paula : 26.11.08 at 07:04
0 0
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

Paula Pozri príspevok
Max. 89,- z hodnoty poukážky.
omyl, 98,- z hodnoty poukazky
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Ja by som sa chcela opýtať, ak je zamestnanec v PP od 5.11.08 a doteraz nemá strav. lístky môže mu ich zamestnávateľ dať aj dodatočne za uplynulý mesiac? Ak ich teraz pôjde kúpiť, môže si ich dať do výdavkov (myslím aj tie, čo budú zamestnancovi poskytnuté spätne)
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Donda Pozri príspevok
Ja by som sa chcela opýtať, ak je zamestnanec v PP od 5.11.08 a doteraz nemá strav. lístky môže mu ich zamestnávateľ dať aj dodatočne za uplynulý mesiac? Ak ich teraz pôjde kúpiť, môže si ich dať do výdavkov (myslím aj tie, čo budú zamestnancovi poskytnuté spätne)
Áno, môže dať stravné lístky zamestnancovi aj spätne a môže si ich dať do výdavkov.
0 0
drobec_zc drobec_zc

drobec_zc je offline (nepripojený) drobec_zc

ahojte poradaci, vcera som dostal tento mail:
"
S účinnosťou od 1.januára 2007 si môžu živnostníci a SZČO uplatniť do nákladov celých 100% z hodnoty jedálnych kupónov.
(do 31.12.2006 to bolo len 55%) Opatrením MPSVaR SR je optimálna hodnota jedálnych kupónov 89,- Sk do 31. mája 2008, 98,- Sk od 1. júna 2008.. V praxi to znamená, že zníženie daňového základu za rok 2008 predstavuje 23 564,- Sk (104 odpracovaných dní x 89,- Sk + 146 odpracovaných dní x 98,- Sk).
"
Ja som tiez SZCO, takze si mozem kupit na kazdy pracovny den 98,- Sk stravny listok a tuto sumu si dať do "nakladov"?

A ak som to spravne pochopil, tak nie je mozne to spravit dozadu.
Opravte ma prosim ak sa mylim.

Za vase odpovede Vam vopred dakujem.

A este je rozdiel ake stravne listky si kupim? myslim spolocnosti, je ich viacej....
Dakujem

Peter
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

drobec_zc Pozri príspevok
ahojte poradaci, vcera som dostal tento mail:
"
S účinnosťou od 1.januára 2007 si môžu živnostníci a SZČO uplatniť do nákladov celých 100% z hodnoty jedálnych kupónov.
(do 31.12.2006 to bolo len 55%) Opatrením MPSVaR SR je optimálna hodnota jedálnych kupónov 89,- Sk do 31. mája 2008, 98,- Sk od 1. júna 2008.. V praxi to znamená, že zníženie daňového základu za rok 2008 predstavuje 23 564,- Sk (104 odpracovaných dní x 89,- Sk + 146 odpracovaných dní x 98,- Sk).
"
Ja som tiez SZCO, takze si mozem kupit na kazdy pracovny den 98,- Sk stravny listok a tuto sumu si dať do "nakladov"?

A ak som to spravne pochopil, tak nie je mozne to spravit dozadu.
Opravte ma prosim ak sa mylim.

Za vase odpovede Vam vopred dakujem.

A este je rozdiel ake stravne listky si kupim? myslim spolocnosti, je ich viacej....
Dakujem

Peter
Ano, môžeš si uplatniť vo výdavkoch ovpl.základ dane preukazatelne výdavky na stravovanie vo výške stravného pri prac.ceste v trvaní 5-12 hod /od 1.6.08 98sk/, aj formou stravovacích poukážok. Nedajú sa kúpiť spätne. /kúpiť sa dajú, ale nemôžeš si ich dať do daňových výdavkov/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať