Zavrieť

Porady

Diaľničná známka

Ahoj poraďáci, ak máte podkladovú časť nálepky uplatňujete si DPH?
Mne nastal taký prípad, pracujem v predajni aut a je nová akcia, že k zakúpenému autu dostanete dial.známku, tie známky kupujeme my a dealer nám na ne zašle dobropis, povedali mi že bude vystavený s DPH. Takže ak mám tú podkladovú časť nálepky môžem si uplatniť DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rommy
    Ahoj poraďáci, ak máte podkladovú časť nálepky uplatňujete si DPH?
    Mne nastal taký prípad, pracujem v predajni aut a je nová akcia, že k zakúpenému autu dostanete dial.známku, tie známky kupujeme my a dealer nám na ne zašle dobropis, povedali mi že bude vystavený s DPH. Takže ak mám tú podkladovú časť nálepky môžem si uplatniť DPH?
    Áno, na základe tento podkladovej časti nálepky si uplatníme nárok na odpočet dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rommy
    A nemusí na tej podkladovej časti byť nalepený ten kontrolný pásik?
    Kontrolný pásik ostáva u vodiča.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    To len pre istotu, jedna kamka mi tvrdí, že tam musí byť aspoň prefotený.... Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rommy
    To len pre istotu, jedna kamka mi tvrdí, že tam musí byť aspoň prefotený.... Ďakujem
    Na DZ je uvedený manuál.

    MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

    Niekedy riadne panikárin MANAGERIA
    rommy Pozri príspevok
    A nemusí na tej podkladovej časti byť nalepený ten kontrolný pásik?
    Nemusí to byť KO pásik je u vodiča

    pongo je offline (nepripojený) pongo

    pongo
    Mám jeden problémik, ktorý s týmto súvisí. Auditorka mi tvrdí, že pokiaľ nemáme kupón a nenárokujeme si DPH, nemôžme dať celú sumu za diaľn. známku do nákladov. Chce odo mňa, aby som vypočítala sumu DPH, ktorú by som si mohla nárokovať, keby som kupón mala a túto sumu dala na nedaňové výdavky. Zdá sa mi to hlúposť. Ja som vždy dávala celú sumu za diaľničnú známku do nákladov, veď na doklade je napr. 300,- Sk, DPH 0,- Sk, tak som dala 300,- Sk do nákladov. Máte s tým niekto podobné skúsenosti, ako naša audítorka ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nie je to hlúposť .
    Ak si platiteľ DPH neuplatní nárok na odpočítanie dane, nemôže si túto DPH dať do daňových výdavkov ( nielen pri DZ).

    pongo je offline (nepripojený) pongo

    pongo
    Aj keď mám len doklad z pumpy a na ňom nie je žiadna DPH na uplatnenie ? Keby tam bola vyčíslená a ja si ju neuplatním, tak je mi to jasné.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon nepustí . K uplatneniu nároku na odpočítanie potrebuješ faktúru.
    § 71 Zákona o DPH
    .Za faktúru sa považuje aj
    a) cestovný lístok vydaný prevádzkovateľom verejnej hromadnej dopravy osôb, ktorý je platiteľom, ak cestovný lístok obsahuje jeho obchodné meno, dátum vyhotovenia a cenu vrátane dane,
    b) podkladová časť nálepky, ktorou sa preukazuje zaplatenie úhrady za užívanie diaľnic, ciest pre motorové vozidlá a ciest I. triedy v tuzemsku, ktorá ostane príjemcovi služby po oddelení nalepovacej časti nálepky, ak podkladová časť nálepky obsahuje obchodné meno dodávateľa služby, cenu vrátane dane a sumu dane.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    rommy Pozri príspevok
    To len pre istotu, jedna kamka mi tvrdí, že tam musí byť aspoň prefotený.... Ďakujem
    Yo, pre istotu treba mať prefotené celé sklo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.