Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahoj viem, že sa už toho dosť popísalo o zrážkovej dani, ale prosím o radu na môj konkrétny problém: zamestnávame študenta na DOBŠP od 1.1.2007, jeho odmena je 5000Sk, odvediem ÚP a GP, daň 950Sk. Viem že od 1.1.2007 sa zrážková daň bude uvádzať štvrťročne v prehľadoch (nové tlačívá), ak sa mýlim opravte ma prosím. A odvádzanie tejto zrážkovej dane bude ako?
ďakujem a pekný deň
Gong
Usporiadat
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Gong
Ahoj viem, že sa už toho dosť popísalo o zrážkovej dani, ale prosím o radu na môj konkrétny problém: zamestnávame študenta na DOBŠP od 1.1.2007, jeho odmena je 5000Sk, odvediem ÚP a GP, daň 950Sk. Viem že od 1.1.2007 sa zrážková daň bude uvádzať štvrťročne v prehľadoch (nové tlačívá), ak sa mýlim opravte ma prosím. A odvádzanie tejto zrážkovej dane bude ako?
ďakujem a pekný deň
Gong
Prehľady podávaš štvrťročne do konca mesiaca nasledujúceho po uplynutí štvrťroka.
Daň odvádzaš ako doteraz.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gong
Ahoj viem, že sa už toho dosť popísalo o zrážkovej dani, ale prosím o radu na môj konkrétny problém: zamestnávame študenta na DOBŠP od 1.1.2007, jeho odmena je 5000Sk, odvediem ÚP a GP, daň 950Sk. Viem že od 1.1.2007 sa zrážková daň bude uvádzať štvrťročne v prehľadoch (nové tlačívá), ak sa mýlim opravte ma prosím. A odvádzanie tejto zrážkovej dane bude ako?
ďakujem a pekný deň
Gong
Odvádzanie zrážkovej dane zatiaľ ináč neupravili, t.j. odvádza sa rovnako- myslím tým účet a KS, len jej vykazovanie bude iné...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak ako doteraz, posledný termín na úhradu je do 15. dňa po mesiaci,v ktorom bola odmena vyplatená. Ja odvádzam spolu s preddavkovou daňou.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tak a máš to promptne 3x aj so štvrtým súhlasom
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A je to aj tu:
http://www.porada.sk/t42892-dan-zo-mzdy.html#post385391
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ďakujem a čo s oznámeniami o zrážkovej dani aj tie musím podávať do 15. dňa?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Gong
Ďakujem a čo s oznámeniami o zrážkovej dani aj tie musím podávať do 15. dňa?
Tie sa už zrušili. Zrážková daň sa už bude dávať do prehľadov
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte poradaci, bola som tento tyzden na danovom urade, pretoze nasej dan.poradkyni nieco nebolo jasne v Oznámeniach o dani vyberanej zrážkou. Tak som tam sla s kopiami a ked sme to skontrolovali tak mi povedala, že posledné oznámenie, ktoré bolo za december 2006, t. j. dan bola zrazena v januári, a v januári som to oznámenie tam aj zaniesla, tak mám napísať žiadosť o zrušenie toho oznámenia. Lebo vraj budu nove tlačiva a zrázkova dan sa tiez bude uvadzat v prehladom stvrťročných ako preddavková dan. Takže je to správne? Musím napisať tu žiadosť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Ahojte poradaci, bola som tento tyzden na danovom urade, pretoze nasej dan.poradkyni nieco nebolo jasne v Oznámeniach o dani vyberanej zrážkou. Tak som tam sla s kopiami a ked sme to skontrolovali tak mi povedala, že posledné oznámenie, ktoré bolo za december 2006, t. j. dan bola zrazena v januári, a v januári som to oznámenie tam aj zaniesla, tak mám napísať žiadosť o zrušenie toho oznámenia. Lebo vraj budu nove tlačiva a zrázkova dan sa tiez bude uvadzat v prehladom stvrťročných ako preddavková dan. Takže je to správne? Musím napisať tu žiadosť?
NIe, žiadnu žiadosť o zrušenie oznámenia, jednoducho tú ZD uvedieš do prehľadu a finito. Žiadnu zbytočnú byrokraciu nepodporujme.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Lenže ak to správca dane nahral do systému, potrebuje nejaký doklad na jeho
storno. Ja som tento prípad riešila odvedením zrážkovej dane za december už
v decembri a teraz mám čas na zistenie ako to bude za 1. štvrťok 2007.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Správca dane nemal čo nahrávať "do systému" Oznámenie za január 2007, ak podľa zákona takéto Oznámenie už neexistuje.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

To je všetko pekné, ale ja si na DÚ pestujem dobré vzťahy - čím ďalej na východ,tým väčšia bykokracia- o tom by mnohí vedeli rozprávky rozprávať! Asi by sme potrebovali tú "zdravú drzosť (boj za spravodlivosť) Bratislavčanov".
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tak pestujte, možno sa niečo urodí.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vidíte, až teraz ma to napadlo. V rámci pestovania dobrých vzťahov - keď to už nahrali do systému, im za január 2007 pošlite opravné "Oznámenie o zrážkovej dani", určite sa potešia.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál Pozri príspevok
Vidíte, až teraz ma to napadlo. V rámci pestovania dobrých vzťahov - keď to už nahrali do systému, im za január 2007 pošlite opravné "Oznámenie o zrážkovej dani", určite sa potešia.
No veru....
Ja sa tu napr.tíško teším, lebo som sa o 100 SK pomýlila v zrážkovej dani za 12/2006 /oznámenie som poslala/ a teraz mám možnosť nenápadne to opravitť v rámci Prehľadu , alebo žeby dodatočné?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ďakujem Vám za Vaše príspevky, ale rada by som podotkla, že nerada by som odporovala danovej poradkyni. A napisem Vám aj prečo. Lebo som mala chybu v oznámeniach od polroka, taku, že som do kolonky, v ktorom bola zrazena dan napisala za kt.mesiac bola zrazena, nie v ktorom. Moja poradkyna mohla kludne vyrubit pokutu za jedno oznámenie 2 000,-, ale neurobila to, zavolala ma a opravili sme to, bez pokuty! Takže preto by som radsej napisala tu žiadosť. Ja som len chcela vediet ci ta žiadosť musi byt aj ked sa uz dan bude uvadzat v stvrťročn.prehladoch.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nikulik Pozri príspevok
Ďakujem Vám za Vaše príspevky, ale rada by som podotkla, že nerada by som odporovala danovej poradkyni. A napisem Vám aj prečo. Lebo som mala chybu v oznámeniach od polroka, taku, že som do kolonky, v ktorom bola zrazena dan napisala za kt.mesiac bola zrazena, nie v ktorom. Moja poradkyna mohla kludne vyrubit pokutu za jedno oznámenie 2 000,-, ale neurobila to, zavolala ma a opravili sme to, bez pokuty! Takže preto by som radsej napisala tu žiadosť. Ja som len chcela vediet ci ta žiadosť musi byt aj ked sa uz dan bude uvadzat v stvrťročn.prehladoch.
To je iba veľké prianie správca dane = daňový poradca...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

evina Pozri príspevok
To je iba veľké prianie správca dane = daňový poradca...
nerozumiem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nikulik Pozri príspevok
nerozumiem
Píšeš, že Tvoja "daňová poradkyňa" Ti nevyrubila pokutu... z toho mi vyplýva, že hovoríš o svojej správkyni dane, t.j. pani, ktorá Ťa má na starosti, resp. Vašu firmu ako správca dane. Neviem ako teraz, ale predtým dokonca mali"zakázané" radiť, dnes odporučia na styk s verejnosťou.
Na záver - bohužiaľ nie je ani 100% istotou, že poradia správne, ak...
Daňový poradca je človek ktorého rady si platíš.....aj keď ani to nemusí byť 100% /myslím jeho stanovisko/

...teda veľké prianie, aby to tak bolo ako píšeš
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
nikulik Pozri príspevok
...Takže preto by som radsej napisala tu žiadosť. Ja som len chcela vediet ci ta žiadosť musi byt aj ked sa uz dan bude uvadzat v stvrťročn.prehladoch.
...no tak teda napíšte tú žiadosť, nič tým nepokazíte, za podanie žiadosti sa zatiaľ pokuty nerozdávajú.

...ja som na Nový rok zaslal na DÚ mojej daňovej poradkyni peknú pohľadnicu s novoročným vinšom (hoci mi zákon takúto povinnosť neukladá), ani za to sa pokuty nedávajú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať