Zavrieť

Porady

Káva zadarmo.

Ahojte,
mám známu, ktorá otvorila novú kaviareň a ako vodítko na ľudí, dala na mesiac kávu zadarmo. Je to v poriadku??? Nákup kávy si dáva do účtovníctva, ale kávu nenahadzuje, iba proste rozdáva, takže nie je ani v tržbách...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Eva99
    Ahojte,
    mám známu, ktorá otvorila novú kaviareň a ako vodítko na ľudí, dala na mesiac kávu zadarmo. Je to v poriadku??? Nákup kávy si dáva do účtovníctva, ale kávu nenahadzuje, iba proste rozdáva, takže nie je ani v tržbách...

    Ja by som účtovala o nedaňovom výdavku .

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Hm, káva zadarmo. A čo DPH? Mali by ste ju po správnosti odviesť ako keby bola predávaná za normálnu cenu alebo aspoň neuplatniť zo vstupoov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ricij
    Hm, káva zadarmo. A čo DPH? Mali by ste ju po správnosti odviesť ako keby bola predávaná za normálnu cenu alebo aspoň neuplatniť zo vstupoov.

    Súhlasím , ale zadávateľka sa nezmieňuje o tom či je plátca DPH .....

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Eva99
    Ahojte,
    mám známu, ktorá otvorila novú kaviareň a ako vodítko na ľudí, dala na mesiac kávu zadarmo. Je to v poriadku??? Nákup kávy si dáva do účtovníctva, ale kávu nenahadzuje, iba proste rozdáva, takže nie je ani v tržbách...
    V tomto prípade by stálo za úvahu či to nie sú výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka ........ so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka ( §19/2k ) . Myslím, že by sa to dalo obhájiť pri prípadnej kontrole.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Zita5
    Súhlasím , ale zadávateľka sa nezmieňuje o tom či je plátca DPH .....
    Áno, súhlasím. Napadlo mi to, že by na to, pokiaľ je platiteľkou mala tiež myslieť. Ja by som radšej vždy predával hoci aj za symbolickú sumu...

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    neviem ci ste si to vsimli, ale napr. v mekdonalde ked davaju nieco "zadarmo", tak to uctuju na blocku sumou 0,10 Sk.
    myslim ze tvoja znama by to tak tiez mohla, resp. mala uctovat. kava zadarmo za 0,10 Sk, +- halierove vyrovnanie.
    myslim ze by to bolo OK z hladiska DPH aj dani z prijmov.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Je to jasný výdavok, predsa by nerozdávala kávu bez zámeru dosiahnutia zisku....

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Je to výdaj ovplyvňujúci základ dane, je výdajom za účelom dosiahnutia zisku, zákaznícu neprídu len na kávu zadarmo, ale ich návšteva vo väčšine prípadov prinesie tržbu, takže tá káva už je zaplatená v tejto forme. Účtujúci čašník si môže dať do ERP tržbu 0,01 Sk za 1 ks, a to sa predsa vyrovná nule.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nevidím rozdiel medzi klientom a klientom

    http://www.porada.sk/t42354-kava-pre...ghlight=K%E1va


    Aj pri obchodnom jednaní vo firme ak uvarím a podám kávu klientovi"zákazníkovi" , a jednanie je z dôvodu doasiahnutia a udržania príjmu resp.získania nového klienta , predsa nemôžem kávu účtovať do nákladov , je to repre .
    Naposledy upravil Zita5 : 11.02.07 at 09:19

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Môj názor, tentokrát len tak bez paragrafov...
    Osobne v tomto prípade by som postupovala v súlade s príspevkom 6 Benka.
    Rozdiel medzi "klientom" a "klientom" vidím v tomto prípade. Klientka otvorila "kaviareň", to znamená káva je jedným z jej produktov na výstupe a danú uvádzaciu akciu zvolila ako podporu budúceho predaja, a teda aj možného vyššieho dosahovania svojich príjmov...

    Ak ponúknem ja klienta kávou pri odovzdávaní dokladov, síce budeme mať "možno" príjemnejšie vzťahy, ale nie je to priamo výdavok súvisiaci s mojou činnosťou...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.