Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie soc.fondu

Prosím Vás ako mám zaúčtovať sociálny fond:

keď robím jeho úhradu z bank. účtu tak ho zaúčtujem do položky 27 Tvorba sociálneho fondu
ale keď nabehne úhrada na bankový účet soc. fondu tak už neviem kam to zaúčtovať.

Veľmi ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    ved uskutočnenie uhrady pre soc. fond ti pride na vypise daneho uctu a ty tuto uhradu zauctujes ako tvorba soc. fondu, neviem preco si to tak komplikujes, to co ty myslis je skor na podvojne uctovanie " peniaze na ceste "

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ja len nerozumiem čo je v jednoduchom účtovníctve položka 27 ., potom 35., inde zase T 1 .............
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Predpokladám, že chceš tvoriť SFnapr. z pokladne urobíš výdaj takto: VPD čč stl.6 výdaj hotovosti=suma ; Výdavky na dosiahnutie,zabezpeč.... Celkom=suma stl.17;
    Sociálny fond stl.23 =suma úbytok peňazí z pokladne al. BÚ
    potom sa Ti vypáruje s účtom SF stl. 27 =suma príjem peňazí do SF t.j. príjmy, ktoré nesmú ovplyvniť základ dane:

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    AHT
    Prosím Vás ako mám zaúčtovať sociálny fond:
    keď robím jeho úhradu z bank. účtu tak ho zaúčtujem do položky 27 Tvorba sociálneho fondu
    ale keď nabehne úhrada na bankový účet soc. fondu tak už neviem kam to zaúčtovať.
    Veľmi ďakujem.
    Použi priebežné položky. A najlepšie urobíš keď ten účet SF v banke zrušíš a budeš si viesť len Knihu evidencie SF. Na porade.sk je o tom veľa príspevkov, vyhľadaj si a prečítaj ako postupovať.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Výdaj z BU na účet SF - zaúčtuješ VOZD - Sociálny fond
    Príjem na účet SF - zaúčtuješ PNZD - Sociálny fond-tvorba

    A taktiež to zaeviduješ do Knihy SF

    A tak ako píše Libuška - nepotrebuješ mať zvlášť účet SF v banke.

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    Chcem sa opytat.
    Ucet SF nemam. Mam len evidenciu SF. Ked nieco nakupime zo SF, dam to ako VOZD a zauctujem to priamo v pokladni SKK ako cerpanie SF. Ale ako zauctujem tvorbu SF, kde? Ako POZD?
    Pozrela som prispevky o SF, ale aj tak tomu nerozumiem.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    kvieta Pozri príspevok
    Chcem sa opytat.
    Ucet SF nemam. Mam len evidenciu SF. Ked nieco nakupime zo SF, dam to ako VOZD a zauctujem to priamo v pokladni SKK ako cerpanie SF. Ale ako zauctujem tvorbu SF, kde? Ako POZD?
    Pozrela som prispevky o SF, ale aj tak tomu nerozumiem.
    Tvorba SF - VOZD , v knihe SF tvorba
    Nákup zo SF - VNZD, v knihe SF čerpanie

    Zaúčtovanie soc.fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.