Zavrieť

Porady

omylná platba

Banka nám omylom 2x uhradila sumu na úhradufaktúry, omylnú úhradu hneď pripísala na účet. Ako mám túto transakciu zaúčtovať?

19750,- 314/221 úhrada OK
19750,- ?/221 omylná úhrada 2x platba
19750,- 221/? suma pripísaná na účet

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    3tina Pozri príspevok
    Banka nám omylom 2x uhradila sumu na úhradufaktúry, omylnú úhradu hneď pripísala na účet. Ako mám túto transakciu zaúčtovať?

    19750,- 314/221 úhrada OK
    19750,- ?/221 omylná úhrada 2x platba
    19750,- 221/? suma pripísaná na účet

    Vďaka
    19 750,- 314/221
    19 750,- 314/221
    19 750,- 221/314

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím, môže byť aj takto, ale aj analytika na účte 261 nie je nesprávne, takže aj takto sa dá :
    19 750,- 314/A / 221
    19 750,- 261/A / 221
    19 750,- 221 / 261/A

    3tina je offline (nepripojený) 3tina

    3tina
    Ďakujem za ubezpečenie, tiež som rozmýšľala aj nad 261 s analytikou, kde múžem účtovať prípadné platby, ktoré budem poukazovaž späť. Mám totižto ešte jeden prípad, keď mi firma dvakrát zaplatila tú istú faktúru, tak to múžem riešiť cez 261? Vďaka

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    3tina Pozri príspevok
    Ďakujem za ubezpečenie, tiež som rozmýšľala aj nad 261 s analytikou, kde múžem účtovať prípadné platby, ktoré budem poukazovaž späť. Mám totižto ešte jeden prípad, keď mi firma dvakrát zaplatila tú istú faktúru, tak to múžem riešiť cez 261? Vďaka
    Osobne to zas riešim prostredníctvom účtu 311. Ak Ti 2x uhradili tú istú faktúru, tak podľa mojej mienky tá úhrada 2x aj k tej faktúre patrí /podľa toho aj na to prídeš/, a ak ju vrátim, tak ju vrátim opätovne z toho účtu..../P.s. niekedy sa takéto platby aj nevracajú.../

    221/311
    311/221

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    A čo tak použiť účet 378 alebo 315?Firma vlastne uhradila faktúru 2x, a od dodávateľa vám to príde vrátené.
    Takže: 314/221 ak ide o zálohu, inak by bolo 321/221
    378/221
    221/378.
    Pred asi 3mesiacmi som písala tento problém sem na poradu, a bolo mi takto poradené, že použiť 378-vytvorila som si aj analytiku. Tak som aj urobila, tú 261 som nepoužila,ale myslím, že aj také riešenie je správne.

    Magali je offline (nepripojený) Magali

    Magali
    Ahojte

    A čo robiť ak sme 22. 12. zaplatili DFA 321/221 a 28. 12. nám banka platbu vrátila, lebo to neprešlo (asi chyba v čísle účtu). V januári ďalšieho roku sa to uhradilo správne.
    Ako to zaúčtovať??

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    A čo v prípade, keď koncom roka nám na náš účet omylom uhradili 2x faktúru, platba sa do konca roka nestihla vrátiť, bude to pripočítateľná položka?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lsulekova Pozri príspevok
    A čo v prípade, keď koncom roka nám na náš účet omylom uhradili 2x faktúru, platba sa do konca roka nestihla vrátiť, bude to pripočítateľná položka?
    Nie, nebude.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lsulekova Pozri príspevok
    A čo v prípade, keď koncom roka nám na náš účet omylom uhradili 2x faktúru, platba sa do konca roka nestihla vrátiť, bude to pripočítateľná položka?
    V akom účtovníctve?

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    v mesiaci december sme uhradili dva krat fa za telefon, jedna platba na 321/221, a druha moze ist na 379/221?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.