Zavrieť

Porady

pomozte mi prosim- uctovne odpisy

Mame majetok VC:305357,-
uo v dec 2004 bol 6361 a takisto aj od jan-nov2005, v dec2005 bolo tech.zhodnotenie o 94000,-
ako mam upravit UO v dec2005?

Uctovnicka predomnou stanovila uctovne odpisy na 4 roky linearne, ale danovo to dala na 20rokov-4.skupina. S danovymi odpismi nemam problem. Ako mam prehodnotit odpis.plan,(vadi mi aj to ze uctovne odpisujeme len 4 roky a danovo 20 rokov).teoreticky by som to ako tak vedela ale prax v tom nemam mohla by ste mi urobit odp. plan na rok 2006 a dec. 2005. Pretoze ona dala v dec2005 ze UO:6656. Mne to tak nevyslo uz mam z toho chaos. Prosim ta pomoz mi. Dakujem Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    nicolek Pozri príspevok
    Mame majetok VC:305357,-
    uo v dec 2004 bol 6361 a takisto aj od jan-nov2005, v dec2005 bolo tech.zhodnotenie o 94000,-
    ako mam upravit UO v dec2005?

    Uctovnicka predomnou stanovila uctovne odpisy na 4 roky linearne, ale danovo to dala na 20rokov-4.skupina. S danovymi odpismi nemam problem. Ako mam prehodnotit odpis.plan,(vadi mi aj to ze uctovne odpisujeme len 4 roky a danovo 20 rokov).teoreticky by som to ako tak vedela ale prax v tom nemam mohla by ste mi urobit odp. plan na rok 2006 a dec. 2005. Pretoze ona dala v dec2005 ze UO:6656. Mne to tak nevyslo uz mam z toho chaos. Prosim ta pomoz mi. Dakujem Zuzana
    V zmysle § 20 sa má majetok odpisovať s ohľadom na očakávanú dobu a intenzitu využívania i fyzické a morálne opotrebovanie. Podľa ods. 5 sa má podľa meniacich sa podmienok prehodnotiť odpisový plán a upraviť zostatková doba odpisovania. U Teba môže byť dôvodom na úpravu odpisového plánu vykonané TZ i prehodnotenie doby reálneho využívania majetku. Aby sa to zbytočne nekomplikovalo, ja by som účtovný odpis za rok 2005 už určite nechal tak, ako bol zaúčtovaný. A od roku 2006 si urob plán odpisov úplne podľa svojho uváženia a potrieb so zohľadnením pravedpodobnej doby využívania majetku (aj so zohľadnením vykonaného TZ).
    Ak budeš napr. predpokladať odpisovanie po dobu ešte 15 rokov, účtovnú zostatkovú cenu k 31.12.2005 (resp. k 1.1.2006) vydeľ 180 mesiacmi a dostaneš príslušný mesačný (alebo x 12 = ročný) účtovný odpis.

    nicolek je offline (nepripojený) nicolek

    nicolek
    Dakujem, no ale dobre tomu ako tak rozumiem, ale nechapem ako dostala odpis 6656,- . Vdecembri 2005 doslo k TZ o 94000,-. V dec 2004 bol odpis 6361,-. Tak to bolo aj do nov 2005. v decembri 2005 bol TZ. novy odpis mal byt (229025+ 94000)/48????? No to nevychadza 6656,- Ja by som to dala ako VC:305357+94000/48 a vyslo by to 8320,-. Ale to je asi zle vsak? Tak ako urcila UZC? Neviem.

    pomozte mi prosim- uctovne odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.