Zavrieť

Porady

DP alebo ročné zúčtovanie

Dobrý deň,

neviem v tom zákone o Dani z príjmu nájsť, či podať DP alebo urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý bol zamestnaný od 09/2006, neuplatňoval si daň.bonus, ale uplatňoval si nezdaniteľnú časť zákl.dane.
Za r.2006 však úhrn jeho príjmov nepresiahol 50% 19,2 násobku živ.minima.

Vopred ďakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Ak ťa požiadal o vykonanie RZ, tak mu ho urob. Výjde mu preplatok dane a ty mu ho vrátiš, ak je ešte u teba v pracovnom pomere.
    A keď som bola zamestnaná do 31.12.2006 u jedného zamestnávateľa a od 1.1.2007 som začala pracovať u druhého koho mám požiadať o vypracovanie ročného zúčtovania?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Bambulka11 Pozri príspevok
    A keď som bola zamestnaná do 31.12.2006 u jedného zamestnávateľa a od 1.1.2007 som začala pracovať u druhého koho mám požiadať o vypracovanie ročného zúčtovania?
    Zamestnávateľa u ktorého si bola zamestnaná k 31.12.2006

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    A je mozne spravit rocne zuctovanie dohodarovi, ktory bral aj podporu v nezamestnanosti?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Jozef Pozri príspevok
    A je mozne spravit rocne zuctovanie dohodarovi, ktory bral aj podporu v nezamestnanosti?

    Pokiaľ nechce dodaniť zrážkovú daň a požiada Vás o vykonanie RZD tak ho môžete vykonať. Podpora v nezamestnanosti nie je zdaniteľným príjmom

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    On ma nepožiadal o ročné zúčtovanie.
    Ale to by sa dalo urobiť, akože požiadal. Len som potrebovala vedieť, čo by bolo pre neho výhodnejšie.
    Takže mu urobím ročné zúčtovanie.
    Pekne ďakujem...

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Požiadaš posledného v roku 2006, hoci si aj od 1.1.2007 prestupovala do iného zamestnania.

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Ak si ochotná urobíš mu RZ Ty, jednak je to rýchlejšie, a kratšie, jednak to máš zrejme v programe. DP je pre zamestnancov ťažké zrozumiteľné. Ja to pre svojich robím, už len preto, lebo mne to zrýchli čas, oni sú spokojní a dane sú na poriadku.

    veva125 je offline (nepripojený) veva125

    veva125
    jana007 Pozri príspevok
    Ak ťa požiadal o vykonanie RZ, tak mu ho urob. Výjde mu preplatok dane a ty mu ho vrátiš, ak je ešte u teba v pracovnom pomere.

    Čo ak už nie je v prac.pomere? Môžem mu vraťiť preplatok? Alebo mu to vráti daňový úrad?

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Ak nie je u Teba v PP, nemáš mu ho ako vrátiť. Oznamuje sa to podľa mna na DU a vráti sa to z DU.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    VTerezka Pozri príspevok
    Ak nie je u Teba v PP, nemáš mu ho ako vrátiť. Oznamuje sa to podľa mna na DU a vráti sa to z DU.
    Prečo by ho nemali ako vrátiť ? Proste mu ho pošlú na účet alebo v hotovosti na adresu.

    S nedoplatkom by bol trochu problém

    Esmacka je offline (nepripojený) Esmacka

    Esmacka
    Cez pracovnú agentúru zamestnaní na dohodu v decembri - nezamestnaný otec od 1.11.06 a syn - študent s dohodou, že príjem nad povolených 3200 SKK vyplatia synovi. Agentúra pre úrad práce poslala potvrdenie o príjme 3187 SKK, ktoré bolo doručené na ÚP. Mzda poslaná na jeden účet. Teraz pri vyžiadaní potvrdenia o príjme fyzickej osoby... na zúčtovanie dane pre posledného zamestnávateľa je uvedené 4125 SKK len pre otca, syn 0 (nepríjemné prekvapenie, výplatné pásky nedostali). Otec si neuplatňoval daňový bonus, ani nezdaniteľnú časť zákl.dane. Overuje úrad práce príjem dohodárov - nezamestnaných na daňovom úrade ? Bude musieť otec vrátiť podporu za december ? Dokedy bude dostávať podporu ? Aké je najlepšie riešenie tohto problému ? Potvrdenia zaslané poslednému zamestnávateľovi na RZ. Veľmi pekne ďakujem za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.