Zavrieť

Porady

daň z výhry

Ešte v roku 2004 som vyhrala zájazd. Podala som si daň. priznanie a daň som aj zaplatila /vyše 6000.-Sk/. Včera som sa dočítala, že som si mohla s manželom túto výhru a daň podeliť, /keďže sme manželia/. Čo Vy na to, som v pokušení podať opravné DP. Ak by to tak bolo, ako sa máme podeliť na polovicu, alebo mu môžem priznať čo najväčšiu časť výhry? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Treba sa riadit zakonom, ktory bol platny v roku 2004.
    Treba si presne pozriet, ako bol specifikovany predmet vyhry, ci ste ju vyhrali na Vasu osobu, presna identifkacia, to by som asi nerozdelovala.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    SERVIS Pozri príspevok
    Ešte v roku 2004 som vyhrala zájazd. Podala som si daň. priznanie a daň som aj zaplatila /vyše 6000.-Sk/. Včera som sa dočítala, že som si mohla s manželom túto výhru a daň podeliť, /keďže sme manželia/. Čo Vy na to, som v pokušení podať opravné DP. Ak by to tak bolo, ako sa máme podeliť na polovicu, alebo mu môžem priznať čo najväčšiu časť výhry? Ďakujem.
    Moja úvaha:
    podľa § 143 občianskeho zákonníka: V bezpodielovom spoluvlastníctve manželov je všetko, čo môže byť predmetom vlastníctva a čo nadobudol niektorý z manželov za trvania manželstva, s výnimkou vecí získaných dedičstvom alebo darom, ako aj vecí, ktoré podľa svojej povahy slúžia osobnej potrebe alebo výkonu povolania len jedného z manželov, a vecí vydaných v rámci predpisov o reštitúcii majetku jednému z manželov, ktorý mal vydanú vec vo vlastníctve pred uzavretím manželstva alebo ktorému bola vec vydaná ako právnemu nástupcovi pôvodného vlastníka.3)
    Nakoľko výhra nepatrí do výnimky vecí získaných dedičstvom alebo darom a ak sa zájazdu zúčastnil aj manžel, nemožno túto výhru potom považovať ani za vec, ktorá slúžila výhradne tvojej osobnej potrebe, tak potom ju možno považovať za bezpodielové spoluvlastníctvo.
    Podľa § 4 ods. 8 zákona o dani z príjmov: Príjmy uvedené v § 6 ods. 3, § 7 a 8, ktoré plynú manželom z ich bezpodielového spoluvlastníctva, sa zahŕňajú do základu dane v rovnakom pomere u každého z nich, ak sa nedohodnú inak; v tom istom pomere sa zahŕňajú do základu dane výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie alebo udržanie týchto príjmov.
    Nakoľko výhra je príjmov podľa § 8 a plynula vám do bezpodielového spoluvlastníctva môžte postupovať podľa uvedeného §.
    A ak budete za rok 2004 teraz podávať nejaké priznanie, bude to dodatočné a nie opravné.

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Potešila si ma Skaspa, ďakujem. Bol to zájazd pre dve osoby, takže si ho užil aj manžel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.