Zavrieť

Porady

daňová strata

Ak mi vyšla za rok 2006 strata zo živnosti, tak si ju môžem odpočítať až v budúcom roku t.j. v DP za rok 2007? Pytam sa pretože mi vyšiel zisk zo závislej činnosti, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    suma Pozri príspevok
    Ak mi vyšla za rok 2006 strata zo živnosti, tak si ju môžem odpočítať až v budúcom roku t.j. v DP za rok 2007? Pytam sa pretože mi vyšiel zisk zo závislej činnosti, ďakujem.
    Stratu z podnikania si takto nemôžeš odpočítať v r. 2006. Ak budeš mať v DP za r. 2007 zisk, môžeš si začať stratu odpočítavať.

    suma je offline (nepripojený) suma

    suma
    mysimis Pozri príspevok
    Stratu z podnikania si takto nemôžeš odpočítať v r. 2006. Ak budeš mať v DP za r. 2007 zisk, môžeš si začať stratu odpočítavať.

    Ďakujem a ešte sa chcem spýtať, keď si manželka neuplatnňuje Daňový bonus musí ako živnostník dať na DU k tlačivu aj nejaké vyhlásenie, že si neuplatňuje manželka DB? alebo to nemusí byť?

    bisou je offline (nepripojený) bisou

    bisou
    To potvrdenie (čestné prehlásenie) od manželky budeš musieť predložiť ty pri DP, teda ak si uplatňuješ ti DB.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    suma Pozri príspevok
    Ak mi vyšla za rok 2006 strata zo živnosti, tak si ju môžem odpočítať až v budúcom roku t.j. v DP za rok 2007? Pytam sa pretože mi vyšiel zisk zo závislej činnosti, ďakujem.
    Ak už máš hotové DP za rok 2006 a vyšla ti strata, môžeš ju uplatniť len v nasledujúcich 5 rokoch vo výške, ktorú budeš v jednotlivých rokoch potrebovať.

    Ale nerozumiem zisku zo závislej činnosti. Zo závislej činnosti môžeš mať len hrubú mzdu, z ktorej si nemôžeš uplatniť stratu.

    suma je offline (nepripojený) suma

    suma
    Katarína STR Pozri príspevok
    Ak už máš hotové DP za rok 2006 a vyšla ti strata, môžeš ju uplatniť len v nasledujúcich 5 rokoch vo výške, ktorú budeš v jednotlivých rokoch potrebovať.

    Ale nerozumiem zisku zo závislej činnosti. Zo závislej činnosti môžeš mať len hrubú mzdu, z ktorej si nemôžeš uplatniť stratu.
    Ďakujem veľmi pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.