Zavrieť

Porady

Oprava zariadenia

Zaslali sme zariadenie do opravy do ČR. Dodávateľ z ČR nám vyfakturoval
opravu bez DPH. Ide o samozdanenie v rámci EÚ? Mám daň vypočítať ako pri dovoze tovaru ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    jana007 Pozri príspevok
    Zaslali sme zariadenie do opravy do ČR. Dodávateľ z ČR nám vyfakturoval
    opravu bez DPH. Ide o samozdanenie v rámci EÚ? Mám daň vypočítať ako pri dovoze tovaru ?
    Oprava zariadenia - práca na hnut. hm. majetku - viď §15/6 a §16/7- miesto dodania služby Slovensko (ak si objednala opravu pod slov. IČ DPH a opravené zariadenie bolo prevezené mimo ČR, čo podľa postupu českej strany bolo splnené)

    Podľa §69/2 si osobou povinnou platiť daň. Urob "samozdananie".

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Ďakujem, ale ja som v dovozoch služieb nováčik. Ako to uvediem v DP. Ktoré riadky?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    jana007 Pozri príspevok
    Ďakujem, ale ja som v dovozoch služieb nováčik. Ako to uvediem v DP. Ktoré riadky?
    Toto nie je dovoz. Jedná sa o službu s miestom dodania v SR.

    DP :
    Daňová povinnosť: r.09,10 - súčtový r.13

    Nárok na odpočet: r.15 - súčtový r.18 a 22

    Machulka je offline (nepripojený) Machulka

    :-) Machulka
    Dobrý večer. Mám podobný problém. Česká firma-platca DPH vykonala opravu na HM pre Slovenskú firmu-platca DPH v sídle českej firmy. Po oprave bol HM zaslaný späť na Slovensko. Česká firma zaslala faktúru s DPH-čkou. Nemala robiť Slovenská firma samozdanenie?

    Prišla mi faktúra:
    Základ DPH: 3000 CZK
    DPH 19%: 570 CZK
    Spolu s DPH: 3570 CZK

    Poraďte mi, ako mám postupovať? Mám v tom nejasno. Myslela som, že Slovenská firma, urobí samozdanenie, ale česká firma fakturovala s DPH-čkou. Prosím o skorú odpoveď. Ďakujem za každú odpoveď.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Machulka Pozri príspevok
    Dobrý večer. Mám podobný problém. Česká firma-platca DPH vykonala opravu na HM pre Slovenskú firmu-platca DPH v sídle českej firmy. Po oprave bol HM zaslaný späť na Slovensko. Česká firma zaslala faktúru s DPH-čkou. Nemala robiť Slovenská firma samozdanenie?

    Prišla mi faktúra:
    Základ DPH: 3000 CZK
    DPH 19%: 570 CZK
    Spolu s DPH: 3570 CZK

    Poraďte mi, ako mám postupovať? Mám v tom nejasno. Myslela som, že Slovenská firma, urobí samozdanenie, ale česká firma fakturovala s DPH-čkou. Prosím o skorú odpoveď. Ďakujem za každú odpoveď.
    Ste povinní urobiť samozdanenie.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Machulka Pozri príspevok
    Dobrý večer. Mám podobný problém. Česká firma-platca DPH vykonala opravu na HM pre Slovenskú firmu-platca DPH v sídle českej firmy. Po oprave bol HM zaslaný späť na Slovensko. Česká firma zaslala faktúru s DPH-čkou. Nemala robiť Slovenská firma samozdanenie?

    Prišla mi faktúra:
    Základ DPH: 3000 CZK
    DPH 19%: 570 CZK
    Spolu s DPH: 3570 CZK

    Poraďte mi, ako mám postupovať? Mám v tom nejasno. Myslela som, že Slovenská firma, urobí samozdanenie, ale česká firma fakturovala s DPH-čkou. Prosím o skorú odpoveď. Ďakujem za každú odpoveď.
    Nejde o dodanie tovaru podľa § 8/4/f. Takže fakturácia DPH sa týka len služby.Podľa § 15/6 miesto dodania je , kde sa vykonajú (to by bolo v česku) Ale je tam výnimka § 16/7 a keďže vy ste platiteľ (identifikovaný inde ako sa práce vykonali)a majetok sa previezol na slovensko tak miesto dodania je Slovensko a mali fakturovať bez DPH. Obe veci ste im mali prehlásiť pred fakturáciou. Skuste ich znovu kontaktovať a požiadať o vystavenie novej Fa bez DPH. (v ich českom zákone ide o §10/4/c a následne odsek 5.

    Vy máte povinnosť v každom prípade urobiť samozdanenie. Ak vám nevyfakturujú bez DPH skúste požiadať DU Praha o vrátenie a doložte písomnú korešpondenciu o tom , že nechceli vystaviť Fa bez DPH. Obávam sa totiž, že toto nie je dôvod na vrátenie českej dane, pretože to je problém v komunikácii medzi dodavateľom a odberateľom. Ale v praxi neviem ako postupujú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.