Zavrieť

Porady

Stravné

Ahojte chcela by som vedieť ako je najlepšie účtovať stravné v PÚ:
Zamestnanci dostávajú lístky - 55% do nákladov 45% zamestnanci ale chcem sa spýtať musia ísť stravné lístky na účet ceniny alebo môžem dať rovno do nákladov - na konci mesiaca mám zvyšné lístky čiže sa nakupuje niekedy viac. Díki za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    pri účtovaní faktúr dám celú sumu na ceniny - 213. a potom rozúčtujem iba tolko listkov, kolko bolo rozdaných a zrazených zo mzdy.
    a to 55% = 527
    45% = 335, prípadne este niečo na 472 - sociálny fond
    a samozrejme nezabudni na DPH, ak je DPH na vstupe , musúš ju odviezť aj na výstupe za zamestnanca.

    na 213 si vzdy môžem porovnať kolko lístkov by som mala mat a kolko mam. kedze mi vzdy ostanu nejake navyše

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Dakujem za pomoc čiže budem to takto účtovať : príde mi FA na stravné lístky : lístky na 213, je tam odmena toto do nákladov a zároveň aj DPH , DPH je len na odmenu nie na stravné lístky, čiže trieda 5 a 343. Na konci mesiaca účtujem na 527 /213 koľko sa rozdalo, pracovníci 335/213 a po prípade soc. fond 472/213 . Je to tak správne alebo musím aj výstupe účtovať DPH ked je to len za odmenu. Díki za odpoved ale už by som to rada vedela presne. Ešte raz dík.

    Valleri1 je offline (nepripojený) Valleri1

    Valleri1
    Monika C. Pozri príspevok
    Dakujem za pomoc čiže budem to takto účtovať : príde mi FA na stravné lístky : lístky na 213, je tam odmena toto do nákladov a zároveň aj DPH , DPH je len na odmenu nie na stravné lístky, čiže trieda 5 a 343. Na konci mesiaca účtujem na 527 /213 koľko sa rozdalo, pracovníci 335/213 a po prípade soc. fond 472/213 . Je to tak správne alebo musím aj výstupe účtovať DPH ked je to len za odmenu. Díki za odpoved ale už by som to rada vedela presne. Ešte raz dík.
    DPh sa pri stravnych poukazkach neuctuje, preto ani od zamestnancov DPh nevyberas ...

    Valleri1 je offline (nepripojený) Valleri1

    Valleri1
    Este priklad:

    Rozuctovanie 1 ks poukazky:

    Dosla faktura:
    - stravne poukazky 213/321 70,- SKK
    - poplatky za sluzbu 518/321 10,- SKK
    - DPH zo sluzby 343/321 1,90 SKK

    Uhrada DF 321/221 81,90 SKK

    Interny doklad - predaj str.poukazok zamestnancom 1ks :
    - ID 45% zo sumy 70,- Skk - 4,- Skk zo SF 335/213 27,50 SKK
    - ID 55% zo sumy 70,- Skk 527/213 38,50 SKK

    Cerpanie soc.fondu zamestnancom 472/213 4,00 SKK

    ID/MZ- Zuctovanie uhrady strav.poukazky pri mzde 331/335 31,50 SKK

    Vyplata mzdy zamestnanca 335/221 -

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Valleri1 Pozri príspevok
    Este priklad: Rozuctovanie 1 ks poukazky: .........

    Vyplata mzdy zamestnanca 335/221 -
    ....a prečo nie MD 331 ?

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Díki za príklad aj za odpoved ale tiež by som dala 331 prečo je tam 335 môžeš mi to vysvetliť? Díki všetkým.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.