Zavrieť

Porady

faktúra za pokutu

Ak firma vystavila faktúru za pokutu na nemalú sumu v r. 2006, normálne zdanila, lenže v preibehu 01-02/2007 zanikli dôvody na pokutu, resp. po dohode oboch strán sa faktúra "stornuje", akým spôsobom to právne a účtovne ošetriť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marianna01 Pozri príspevok
    nie

    ešte k otázke: vystavovala PO na FO
    Doložila by som ku stornu dohodu obidvoch strán.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Tweety Pozri príspevok
    Doložila by som ku stornu dohodu obidvoch strán.
    Súhlasím, len mi nejde do hlavy že ju PO zdanila ved pokuty za zahrnajú do predmetu dane až po ich úhrade
    (21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.

    akonato je offline (nepripojený) akonato

    akonato
    Ako mám rozumieť informácii " normálne zdanila " ? Ak ide o zdanenie DPH , pokuta nepredstavuje zdaniteľné plnenie.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Súhlasím, len mi nejde do hlavy že ju PO zdanila ved pokuty za zahrnajú do predmetu dane až po ich úhrade
    (21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.


    ano, ospravedlňujem sa za pojem normálne zdanila - hanbím sa zaň . Zahrnula do záväzkov, eviduje v záväzkoch, .............oprava- opäť som sem napísala blbsť, pripisujem to piatku, už mám toho plné boty dnes.
    Akonato - DPH samozrejme nie
    Naposledy upravil Marianna01 : 16.02.07 at 11:54

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Súhlasím, len mi nejde do hlavy že ju PO zdanila ved pokuty za zahrnajú do predmetu dane až po ich úhrade
    (21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.


    No, nemali ju zdaniť, (fa mala byť odpočítaná zo základu dane) nemali, ak ju nemali zaplatenú, ale čo už

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Tweety Pozri príspevok
    No, nemali ju zdaniť, nemali, ak ju nemali zaplatenú, ale čo už
    tým pádom by nebol ani problém ako ju účtovne vylúčiť, iba by ju pekne obidve strany zahodili.
    My sme mali takúto fa v účtovníctve len na tej horšej strane vo výdavkoch a du nam ju z výdavkov vyšmaril.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Súhlasím, len mi nejde do hlavy že ju PO zdanila ved pokuty za zahrnajú do predmetu dane až po ich úhrade
    (21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.


    Do základu dane... ale vo výkaze ziskov a strát to figurovať má. Alebo sa opäť mýlim?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marianna01 Pozri príspevok
    Do základu dane... ale vo výkaze ziskov a strát to figurovať má. Alebo sa opäť mýlim?
    No,ak ste ju už vystavili, tak sa vo výnosoch objavila- teda aj vo výkaze ziskov a strát, takisto aj v súvahe. Fa 311/6..., jeden účet súvahový a druhý výnosový.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Tweety Pozri príspevok
    No,ak ste ju už vystavili, tak sa vo výnosoch objavila- teda aj vo výkaze ziskov a strát, takisto aj v súvahe. Fa 311/6..., jeden účet súvahový a druhý výnosový.

    no, jasné. už som myslela, že som úplne zmagorená
    ďakujem všetkým

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.