Zavrieť

Porady

PO a prenájom

Ahojte, prosím Vás o radu, za ktorú už vopred ďakujem.
PO si do nákladov môže dať DF za prenájom až keď ju uhradí?
Ako sa o prosím účtuje.ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 19 Zákona o dani z príjmov
    (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    gabi2 Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás o radu, za ktorú už vopred ďakujem.
    PO si do nákladov môže dať DF za prenájom až keď ju uhradí?
    Ako sa o prosím účtuje.ďakujem.
    Podľa toho, kto to PO prenajíma. Ak to prenajíma iná PO potom sa rozlišuje iba časovo, ale ak prenajíma od FO potom musí byť uhradenný nájom.

    Johanka ma o minútku predbehla

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Takže : ak som DF za nájomné r.2003 uhradila až v roku 2006 tak si to môžem dať do nákladov v roku 2006? ( len neviem čo urobila s tým účtovníčka v roku 2003 asi bude problém) Som s.r.o. a platila som SZČO.
    Srdečná vďaka.Ga

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    gabi2 Pozri príspevok
    Takže : ak som DF za nájomné r.2003 uhradila až v roku 2006 tak si to môžem dať do nákladov v roku 2006? ( len neviem čo urobila s tým účtovníčka v roku 2003 asi bude problém) Som s.r.o. a platila som SZČO.
    Srdečná vďaka.Ga
    Musíš pozrieť do daň.priznania 2003.Keď to bola položka zvyšujúca DZ, teraz je znižujúca .

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Prosím Vás odkedy platí tento par.19 bol v platnosti aj v roku 2003? Daň z príjmov 595/2003 platí od 1.1.2004. Srdečná vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.