Zavrieť

Porady

navod na vyplnenie danoveho priznania A

Dobry den,
nemozem sa dostat na link navod na vyplnenie danoveho priznania A - vzdy ked nanho kliknem, tak mi zobrazi zamietnuty pristup z takych a takych dovodov. Je to platena sluzba?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pravdepodobne sa pokúšate dostať do témy, ktorá je súčasťou internetovej encyklopédie pre mzdárov DRAK (www.drak.porada.sk). Prístup na túto stránku je platený, viac informácií nájdete napríklad tu:

    http://www.porada.sk/f127-ohlady.html

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Lesana H Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne,
    idem rozbit prasiatko...

    Možno bude stačiť trochu popozerať po Porade. Už tu bolo dosť otázok ohľadom DP typ A.

    katjab je offline (nepripojený) katjab

    katjab
    1. Na akú sumu vydá daňový úrad potvrdenie SZČO, / aby manžel z § 5 mohol uplatniť na manželku odpočitateľnú položku / ktorej ČZD z podnikania je 9.600,- Sk po uplatnení straty z minulých rokoch základ dane je 0,- Sk.
    2. Ako požiadať DÚ na vydanie potvrdenia?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nepotrebuje žiadne potvrdenie. Svojim podpisom v žiadosti o ročné zúčtovanie dane potvrdzuje správnosť uvedených údajov. Zamestnávateľovi predloží kópiu sobášneho listu.

    katjab je offline (nepripojený) katjab

    katjab
    Ďakujem Marína!
    1. Ale zamestnávateľ žiadá potvrdenie, aj keď nemá povinnosť odovzdať.
    2. Na DU mne do telefonu oznámili že jej príjem bude jej obrat z podnikania, čiže obrat za predaný tovar? nejakých 3.260.000,- Sk.
    Nechce sa mi veriť, keď ČZD ako som už spomínala má 9.600,- a po uplatnení straty z minulých rokoch 0,- Sk.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    katjab Pozri príspevok
    Ďakujem Marína!
    1. Ale zamestnávateľ žiadá potvrdenie, aj keď nemá povinnosť odovzdať.
    2. Na DU mne do telefonu oznámili že jej príjem bude jej obrat z podnikania, čiže obrat za predaný tovar? nejakých 3.260.000,- Sk.
    Nechce sa mi veriť, keď ČZD ako som už spomínala má 9.600,- a po uplatnení straty z minulých rokoch 0,- Sk.
    Pre posúdenie príjmu manželky sa berie do úvahy jej hrubý príjem, t.j. uvedených 3 260 000 /dúfam, že ten jej obrat Ti neoznámil DÚ do telefónu/, takže o uplatnení NČ na manželku nemôže byť ani reči.

    P.s. ani v prípade , ak by jej príjmy povoľovali odpočítať NČ, nemôže potvrdenie o príjme z DúU vyžiadať nikto iný ako daná SZČO. V prípade ak príjem manželky je nižší ako NČ predkladá sa zamestnávateľovi len čestné prehlásenie o výške príjmu manželky....čo ovšem v prípade 3 260 000 samozrejme neplatí

    Lesana H je offline (nepripojený) Lesana H

    Lesana H
    Dobry den,
    uz som na to zda sa prisla, vsetko to vychadza, akurat som si nie ista, co s riadkom 62, 63 a 65.
    Prijmy za tri mesiace JAN-MAR 69.671 + praca na dohodu JAN-MAR 9.600
    Povinne poistenie - 9.257
    Uhrn preddavkov zrazenych podla par. 35 zak. - 7.123
    Suma dane vybranej zrazkou - 1.824
    t.z.
    r.32-79.271
    r.33-9.257
    r.34-70.014
    r.36-70.014
    r.37-90.816
    r.43-90.816
    r.44-0
    r.45-0
    r.54-0
    r.56-0
    r.62-7.123
    r.63-1.824
    r.65-8.947 (je to spravne, scitat r.62+r.63?)

    Zvysne mesiace - v zahranici ako dobrovolne nezamestnana, to mam uviest do poznamky v oddieli IX.+ vyplnit oddiel X.?

    Dakujem velmi pekne a zdravim Slovensko.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Lesana H Pozri príspevok
    Dobry den,
    uz som na to zda sa prisla, vsetko to vychadza, akurat som si nie ista, co s riadkom 62, 63 a 65.
    Prijmy za tri mesiace JAN-MAR 69.671 + praca na dohodu JAN-MAR 9.600
    Povinne poistenie - 9.257
    Uhrn preddavkov zrazenych podla par. 35 zak. - 7.123
    Suma dane vybranej zrazkou - 1.824
    t.z.
    r.32-79.271
    r.33-9.257
    r.34-70.014
    r.36-70.014
    r.37-90.816
    r.43-90.816
    r.44-0
    r.45-0
    r.54-0
    r.56-0
    r.62-7.123
    r.63-1.824
    r.65-8.947 (je to spravne, scitat r.62+r.63?)

    Zvysne mesiace - v zahranici ako dobrovolne nezamestnana, to mam uviest do poznamky v oddieli IX.+ vyplnit oddiel X.?

    Dakujem velmi pekne a zdravim Slovensko.
    Riadok 65 máš dobre. Do poznámky IX netreba v tvojom prípade písať nič, ale vypíšeš odd. XI "Žiadosť o vrátenie daňového preplatku". Oddiel X sa vypisuje, keď si uplatňuješ v DP daňový bonus, čo ty nerobíš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.