Zavrieť

Porady

Syrová omáčka

Nemá niekto recept na syrovú omáčku na cestoviny? V reštike som jedla cestoviny s tromi druhmi syra.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja ju robím "od oka". Dám si zohriať smotanu na varenie, do toho si dáš roztopiť syry /ja osobne dávam tam tavený syr, plesňový syr Niva, tvrdý syr, ktorý pokrájam na menšie kúsky/. Keď sú syry roztopené omáčka je hotová. Pozor nevariť dlho a na prudkom ohni, lebo sa zrazí.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    mysimis Pozri príspevok
    Ja ju robím "od oka". Dám si zohriať smotanu na varenie, do toho si dáš roztopiť syry /ja osobne dávam tam tavený syr, plesňový syr Niva, tvrdý syr, ktorý pokrájam na menšie kúsky/. Keď sú syry roztopené omáčka je hotová. Pozor nevariť dlho a na prudkom ohni, lebo sa zrazí.

    Ja robím podobne, najskôr si dám osmažiť trocha šunky, potom pridám syry, biely jogurt príp. smotanu na varenie a koreniny.

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    mysimis Pozri príspevok
    Ja ju robím "od oka". Dám si zohriať smotanu na varenie, do toho si dáš roztopiť syry /ja osobne dávam tam tavený syr, plesňový syr Niva, tvrdý syr, ktorý pokrájam na menšie kúsky/. Keď sú syry roztopené omáčka je hotová. Pozor nevariť dlho a na prudkom ohni, lebo sa zrazí.
    Robím ju podobne. V troche mlieka rozmiešam tavené syry, tvrdý syr a Nivu, dám variť, pridám kyslú aj sladkú smotanu a dochutím oreganom.

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    poznam dve hotove kupne syrove omacky. jedna je v prasku a jedna taka ako syrokrem, co sa zohrievava vo vode alebo v mikrovlnke. neviem ci mozem povedat znacky. s prvou zapekam kurca. druha je vyborna na varenu brokolicu
    mňam

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ja robievam perfektnú syrovú omáčku k mäsu. Na horúcomoleji krátko opražím mäsko obalené múkou, vyberiem, do oleja dám na menšie kocky nakrájanú cibuľu a na plátky nakrájané šampióny, vložím mäsko a dusím do mäkka. Keď je mäso hotové, vyberiem do misky, do výpeku dám postrúhaný tvrdý syr, trochu šľahačkovej smotany a trochu bieleho korenia (biele korenie dávam skoro všade ), ak je tak vňať z petržlenu. Ak sa syr roztopí, vylejem celú omáčku na mäso. A mňam.

    Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

    Ofélia
    1 balík mrazenej brokolice
    1 syr bambino
    3 trojuholníčky karičky
    250 ml sladkej smotany
    1 konzerva šampionov
    1 cibuľa
    1/5 lyž Podravky, soľ, mleté čierne korenie, bazalka, olej
    1lyž. HL. múky
    1 balík cestovín
    Na oleji speníme cibuľu, pridáme šampiony, podusíme. Podlejeme to 2 dcl vody, necháme zovrieť. Pridáme syr, soľ, korenie, bazalku. Keď sa syr roztopí pridáme brokolicu a varíme cca 10 minút. V smotane rozmiešame hladkú múku. Keď je brokolica mäkká zalejeme ju smotanou. Pridáme podravku a opatrne premiešame, varíme ešte cca 3 minúty. Cestoviny uvaríme podľa návodu, rozdelíme do tanierov na ne dáme brokolicu a podlejeme omáčkou. Dobrú chuť.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    tá moja tu bude vyzerať ako "chudobný príbuzný".

    pochúťková smotana, niva, cesnačik........všetko spolu roztopiť a papať

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    ajacik Pozri príspevok
    tá moja tu bude vyzerať ako "chudobný príbuzný".

    pochúťková smotana, niva, cesnačik........všetko spolu roztopiť a papať
    Ale nieeee, ja môžem aj nivu aj cesnaku (hlavne aby som bola doma ). Určite to vyskúšam.

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    Ešte ma napadol jeden recept...!


    OMÁČKA NA ŠPAGETY


    Niva, eidam, sladká smotana, olej, slanina, šampiňóny, šunková saláma, oregano, čierne korenie, soľ, petržlenová vňať

    Šampiňóny orestujeme. Popražíme slaninku, pridáme smotanu a Nivu. Trocha povaríme a pridáme šampiňóny, okoreníme, osolíme a ešte povaríme, potom pridáme nakrájanú salámu. Hotové cestoviny posypeme postrúhaným syrom.

    Je to výborné, dobrú chuť !

    mrpipo je offline (nepripojený) mrpipo

    mrpipo
    My to robíme takto: na oleji speníme min 3 velke cibule do sklovita potom pridáme asi 200-250 dkg Nivy a rozpustíme ju v tom oleji, ked je rozpustená tak pridať kyslú smotanu (aj 2) a je to hotové!!!!!!!!!!Date na cestoviny a jete!Mňam mňam

    claudi je offline (nepripojený) claudi

    claudi
    naša syrová omáčka, do hrnca si dám asi 2 dcl mlieka, a dam tam syry ake sa prave nachadzaju v chladničke, čím viac druhov, tým je lepšia. pridám smotanu, soľ a potom kto čo má rad a k čomu to robím /syn miluje špenátové halušky so syrovou omáčkou to by jedol stále / cesnak, oregáno, vegeta................

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.