Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a úroky na podnikateľskom účte

Dobrý deň,
práve som si uvedomil, ze v daňovom priznaní za rok 2005 som do príjmov zo živnosti nezapočítal úroky na bežnom účte v celkovej výške 13,76 Sk. Musím podať opravné daňové priznanie? Je nutné vôbec počítať takéto smiešne čiastky do príjmov podľa §6?
Srdečná vďaka za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Prijmom z podnikania par.6 su aj:
    1. prijem z akehokolvek nakladania s OM
    2. uroky z PP na BU, ktore sa pouzivaju s dosahovanim prijmov z podnikania a SZCO
    .......
    Uroky si uctujete ako prijem OZD, a dan ako VNZD, pricom tito vydavky su i castou DP.
    malo by to ist do DP, pricom dan z urokov sa tu povazuje ako preddavok na dan, ktory sa uvedie do DP. Uroky sa vsak zdanuju zrazkou ........
    Pokial sa jedna o takuto nizku sumu, osobne by som dod.DP nepodavala.

    perigeus je offline (nepripojený) perigeus

    perigeus
    Vdaka za odpoved.

    Inak, z uctu mi ziadne zrazky ako dan z urokov nestrhavali, preto som si to doteraz nevsimol. Aj ked som tie uroky znova prepocital, tak my vysla rovnaka danova povinnost na urhadu, ako v povodnom DP. Asi to necham tak...

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    Môžem jednu malú otázočku k tomuto ešte? Ten úrok z BÚ to je vlastne aký príjem? Kde do daňového priznania sa to píše? § 6 ods. aký? ďakujem..

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    Hmm.. teraz keď pozerám dotých výpisov z BÚ... Tak fakt sa tam nič nehovorí o dani z úrokov. Ako mám tomu teraz rozumieť?

    perigeus je offline (nepripojený) perigeus

    perigeus
    Mozno to nestrhavaju kvoli vyske samotnych urokov alebo to strhavaju len na osobnych beznych uctoch...

    perigeus je offline (nepripojený) perigeus

    perigeus
    Uroky z penaznych prostriedkov na beznych uctoch, ktore sa pouzivaju v suvislosti s dosahovanim prijmov z podnikania a z inej szc su prijmy z podnikania a inej samostatnej zarobkovej cinnosti podla §6 ods. 5 pis. b)

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Niektore banky pripisuju uroky mesacne, ine rocne, zavisi od zmluvy s bankou.
    Na vypise je polozka uroky, a vacsinou dalsia polozka je dan z urokov. Niektore banky dan nezrazaju, ak ste mali uroky 2 Sk, mozno Vam nestrhnu tych par halierov.

    Paušálne výdavky a úroky na podnikateľskom účte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.