Zavrieť

Porady

nezdanitelna cast ZD

Mám otázku:

Neviem či to robím správne. Mám zamestnanca, ktorý u nás nastúpil do zamestnania 1.6. 2006 a predtým bol vedený na úrade práce. Keď robím potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti, tak do riadku 06 (nezdanit. časť na daňovníka) mám uviesť za celý rok sumou 90 816,00 SK? alebo len sumu do 1.6. 2006 vo výške 52 976,00 Sk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Len sumu od 1.6., teda 7 x 7568 Sk = 52976 Sk.

    vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

    vrbovnica
    Ďakujem za odpoveď, ale chcem sa spýtať, že keď budem robiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov FO, tak do riadku 02 a) mám napísať celú sumu 90 816, 00 Sk, kedže mám potvrdenie z úradu práce?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vrbovnica Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, ale chcem sa spýtať, že keď budem robiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov FO, tak do riadku 02 a) mám napísať celú sumu 90 816, 00 Sk, kedže mám potvrdenie z úradu práce?
    Ak mu vydávaš Potvrdenie, tak mu nemôžeš robiť ročné zúčtovanie, alebo jedno alebo druhé...
    Pri ročnom zúčtovaní sa uvádza celoročná NČ. /aj bez Potvrdenia z úradu práce/
    Naposledy upravil evina : 21.02.07 at 08:06

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.