Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Dobrý deň,
potrebujem poradiť, môj brat pracuje v Anglicku celý rok.Na území SR sa zdržiava max.2 - 3 týždne ( dovolenka). Je povinný podať Daňové priznanie v SR.????

Čítala som viaceré príspevky aj zákony ale mám z toho ešte väčší chaos.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    ondrisa Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebujem poradiť, môj brat pracuje v Anglicku celý rok.Na území SR sa zdržiava max.2 - 3 týždne ( dovolenka). Je povinný podať Daňové priznanie v SR.????

    Čítala som viaceré príspevky aj zákony ale mám z toho ešte väčší chaos.

    Ďakujem
    Pozri sem:
    http://www.porada.sk/t19154-dan-z-pr...light=Anglicko

    a skús aj [SEARCH]Anglicko[/SEARCH]

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ondrisa Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebujem poradiť, môj brat pracuje v Anglicku celý rok.Na území SR sa zdržiava max.2 - 3 týždne ( dovolenka). Je povinný podať Daňové priznanie v SR.????

    Čítala som viaceré príspevky aj zákony ale mám z toho ešte väčší chaos.

    Ďakujem
    Napíš , kde má trvalý pobyt ...

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Potrebujem poradit. Kedy je povinná podat majetkové priznanie FO a kedy PO upravuje to nejaky zakon?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Je povinný podať DP v SR. Príjmy dosiehnuté v Anglicku budú zo zdanenia vyňaté, ale v DP musia byť uvedené.

    1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

    1novacik1
    mohol by mi niekto poradit potrebujem si vypisat danove priznanie typ B ,lebo mam prijem -vynos z cennych papierov a neviem aku sumu mam tam uviest napr suma 8334 z toho zrazena dan podla § 43 1583 k vyplate suma 6751,- mam uviest hruby prijem dakujem
    Naposledy upravil 1novacik1 : 23.02.07 at 16:20 Dôvod: chybna gramatika

    1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

    1novacik1
    este raz idem poprosit o radu do akeho § zaradim zmluvu o poskytnutí poradenskych sluzieb v oblasti marketingu-Zepter ponukam dakujem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Toho účtovníka v profile asi nemyslíš vážne . Máš aj iný druh príjmu? Ak nie, nie si povinný podať DP vzhľadom na výšku dosiahnutého príjmu. Alebo chceš aby Ti zrazená daň bola vrátená ?

    1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

    1novacik1
    Johanka Pozri príspevok
    Toho účtovníka v profile asi nemyslíš vážne . Máš aj iný druh príjmu? Ak nie, nie si povinný podať DP vzhľadom na výšku dosiahnutého príjmu. Alebo chceš aby Ti zrazená daň bola vrátená ?
    ano som zacinajuca robim len asi 1/2roka a tak si to tu radsej overim - ano mam aj iny druh prijmu a tie vynosy su omnoho vyssie toto je len za jeden mesiac a chcem vratit dan -dakujem za odpoved uz som si to nastudovala

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.