Zavrieť

Porady

Odmeny a DP

Potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci: Neviete mi povedať akým spôsobom sú odmeňovaní členovia etnickej komisie / zdravotníctvo/ z samosprávneho kraja? Jedná sa mi o to , že mi priateľka doniesla potvrdenie z samosprávneho kraja , že je j odmena činila 9000Sk / čistá mzda/ , je to príjem zo závislej činnosti , alebo do ktorej oblasti spadá? Ja som jej síce kázala overiť , na základe akej zmluvy jej tá odmena bola vyplatená , ale snáď ste sa už niektorí stretli s takýmto problémom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    IVEB Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci: Neviete mi povedať akým spôsobom sú odmeňovaní členovia etnickej komisie / zdravotníctvo/ z samosprávneho kraja? Jedná sa mi o to , že mi priateľka doniesla potvrdenie z samosprávneho kraja , že je j odmena činila 9000Sk / čistá mzda/ , je to príjem zo závislej činnosti , alebo do ktorej oblasti spadá? Ja som jej síce kázala overiť , na základe akej zmluvy jej tá odmena bola vyplatená , ale snáď ste sa už niektorí stretli s takýmto problémom.
    Tá komisia je naozaj etnická, alebo etická? Musel som sa na to spýtať.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    IVEB Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci: Neviete mi povedať akým spôsobom sú odmeňovaní členovia etnickej komisie / zdravotníctvo/ z samosprávneho kraja? Jedná sa mi o to , že mi priateľka doniesla potvrdenie z samosprávneho kraja , že je j odmena činila 9000Sk / čistá mzda/ , je to príjem zo závislej činnosti , alebo do ktorej oblasti spadá? Ja som jej síce kázala overiť , na základe akej zmluvy jej tá odmena bola vyplatená , ale snáď ste sa už niektorí stretli s takýmto problémom.
    Ak by to bol príjem zo závislej činnosti dostala by potvrdenie o zdaniteľnej mzde a...........

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    No teraz už naozaj neviem , zajtra budem múdrejšia ak sa od nej dozviem na základe čoho mala vyplatenú odmenu.Ozvem sa zajtra.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Našla som teraz aj toto:

    V zmysle § 5 ods. 2 písm. c) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení, bola predsedom KSK dňa 22.04.2005 zriadená Etická komisia Košického samosprávneho kraja pre posudzovanie etickej prijateľnosti projektov biomedicínskeho výskumu realizovaných v Košickom samosprávnom kraji a etické otázky vznikajúce pri poskytovaní ambulantnej starostlivosti v Košickom samosprávnom kraji. Komisia pracuje na základe Štatútu Etickej komisie Košického samosprávneho kraja.


    Takže medzi aké príjmy patrí takáto odmena?

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Takže podarilo sa mi zistiť , že sa jedná o odmenu na základe menovacieho dekrétu vo výške 9 000Sk a dostala ju ako odmenu ako členka komisie a jedná sa o hrubý príjem.

    Takže má sa uviesť tento príjem v daňovom priznaní medzi ostatné príjmy t.j. § 8 a použiť daňové priznanie typu B , alebo sa nezdaňuje?

    Potrebovala by som súrne odpoveď. Vopred vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.