Zavrieť

Porady

Dobrovoľne nezamestnaní občania

Otázka?Je dobrovoľne nezamestnaný občan povinný platiť poistné na zdravotné poistenie z výšky minimálnej mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Odpoveď!Dobrovoľne nezamestnaný občan nie je povinný platiť poistné na zdravotné poistenie z výšky minimálnej mzdy. Nie je povinný platiť ani korunu.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Prečo mi teda na zdravotnej poisťovni povedali, že od februára 2005 ako dobrovoľne nezamestnaná musím platiť 910Sk a nie ako doposiaľ 420,-Sk.Bolo mi povedané, že inak nebudem ošetrená.Menilo sa to teraz, že dobrovlne nezamest.nemusí platiť? Ak viete poraďte ako mám postupovať.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Postupujte tak, že nič neplaťte.
    Ak máte chuť si to osobne v ZP riešiť, zoberte si so sebou zákon, nájdete ho tu:

    http://www.porada.sk/showthread.php?t=3618

    a prečítajte im § 11 odsek 1.

    vcielka je offline (nepripojený) vcielka

    vcielka
    Vyjde nový zákon, uvažujú, že to zrušia a budú si to platiť sami, pravdepodobne od 01.07.2005 alebo od 01.08.2005. Uvažujú to zmeniť !!!

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Môj syn je tiež "dobrovoľne "nezamestnaný a neplatí nič. Od 1.7.2005 budú zmeny a dobrovoľne nezamestnaní budú pravdepodobne platiť, ale zatiaľ nič.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak novela zákona prejde v podobe, v akej je dnes (5.5.05), tak od 1.8.2005 dobrovoľne nezamestnaní platia poistné na zdravotné poistenie vo výške 575 Sk mesačne.

    dudel je offline (nepripojený) dudel

    dudel
    Dobrovoľne nezamestnaní občania budú povinní platiť odvody do ZP vo výške 575,- Sk od 1.9.2005, to znamená, že za september zaplatia v oktobri.
    Naposledy upravil dudel : 22.07.05 at 19:21

    Dobrovoľne nezamestnaní občania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.