Zavrieť

Porady

Hrobný veniec - ako o ňom účtovať?

Ahojte. Chcem sa spýtať ... kúpili sme hrobný veniec na pohreb bývalého zamestnanca. Ako o tom máme účtovať? Čerpanie zo SF, alebo ako nákup do spotreby. Daňový, či nedaňový výdavok ???

Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anonymka Pozri príspevok
    Ahojte. Chcem sa spýtať ... kúpili sme hrobný veniec na pohreb bývalého zamestnanca. Ako o tom máme účtovať? Čerpanie zo SF, alebo ako nákup do spotreby. Daňový, či nedaňový výdavok ???

    Dík
    Ak chceš do nákladov, tak to budú nedaňové náklady.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ale môže to ísť aj zo SF?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Anonymka Pozri príspevok
    Ale môže to ísť aj zo SF?

    Ako regenerácia pracovnej sily? Môže byť ...

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    tak radšej nedaňový výdavok.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Anonymka Pozri príspevok
    Ale môže to ísť aj zo SF?
    Áno, môže.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte som sa nestretla s účtovaním venca na pohreb zamestnanca , je to dosť smutná udalosť , ale v konečnom dôsledu prečo by to nemohol byť daňový náklad ? Však ten zamestnanec v minulosti bol súčasťou firmy a podielal sa na dosahovaní príjmu pre zamestnávateľa .

    Hmmm.........uvažujem ....

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Zita5 Pozri príspevok
    Ešte som sa nestretla s účtovaním venca na pohreb zamestnanca , je to dosť smutná udalosť , ale v konečnom dôsledu prečo by to nemohol byť daňový náklad ? Však ten zamestnanec v minulosti bol súčasťou firmy a podielal sa na dosahovaní príjmu pre zamestnávateľa .

    Hmmm.........uvažujem ....

    Uvažovanie má trhlinu. Takisto ako bomboniéra kúpená pri jubileu zamestnanca nie je výdaj ovpl. DZ, tak ani to posledné poďakovanie na záver, tiež nebude.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Tak toto mám overené aj od audítora aj od daňového poradcu. Veď istú časť SF môže zamestnávateľ čerpať na iné ako dopravné alebo stravné. Takže, ak má zakotvené v smernici čerpanie SF aj na takéto účely, ako je pohreb zamestnanca, tak prečo nie? SF sa tvorí z nákladov, čiže tieto náklady už boli vytvorené a boli daňovo uznané. Takže čerpanie už nejde do nákladov.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Uvažujem:
    SF sa tvorí na zamestnancov. Príjem zo SF by mal byť adresný. Ak je adresný, je to príjem zo závislej činnosti. A ako príjem zo závislej činnosti podlieha zdaneniu, ak nie je od dane oslobodený.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Rozmýšľam, nevšimla som si totiž, že v zadaní otázky sa jedná o "bývalého"
    zamestnanca. Riešila som niekedy totiž otázku pri úmrtí zamestnanca v pracovnom pomere. Tá úvaha o zdaňovaní je správna a na mieste. Bola tam vtedy poskytnutá aj sociálna výpomoc pozostalým a tá bola zdaňovaná. Ale, ak uvažujem o tom, že uvedená otázka sa týka bývalého zamestnanca, tak fakt iba, ak by bolo stanovené v smernici na čerpanie SF, že sa môže takého plnenie poskytnúť aj bývalému zamestnancovi. Ináč asi by som účtovala 513, alebo 548 nedaňovú bez odpočtu DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.