Zavrieť

Porady

Nájomné

Chcem sa spýtať. V JÚ je zaplatené nájomné FO v 12/2004na 01-03/2005 vopred. Ide táto suma do nákladov r.2004?
Nájomné platené FO sa časovo rozlišuje. Len neviem či aj v JÚ. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja by som to dala v JU do výdav.ovpl.zákl.dane v roku 2004 , pretože v roku 2004 prišlo k platbe respekt.k inkasu.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Musíš časovo rozlíšiť. Nemôže ísť celá suma do výdavkov r. 2004

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Podľa mňa časovo rozlíšiš iba ak išlo o poskytnutý preddavok na nájomné. Ale ak máš "ostrú faktúru" v roku 2004 aj je uhradená v roku 2004 tak je to daňový výdavok roku 2004.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Chcela by som sa opýtať ako by ste postupovali ak Vám nájomca v r. 2006 vyplatí nájomné za 10 rokov vopred v sume 10 000 000,-? Z pohľadu fakturácie, DPH, časového rozlíšenia a dane z príjmu.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Deň prijatia platby je dňom vzniku daňovej povinnosti.Vypočítaš si DPH a zvyšnú časť (10mil - DPH) rozdelíš na časové rozlíšenie(výnosy bud.období 384) a časť,ktorá pripadá na rok 2006.

    311/60x - časť pripadajúca na rok 2006 len táto časť ovplyvní základ dane v roku 06,zvyšná časť platby, ktorú ti uhradí nájomca bude príjem,ktorý neovplyvní ZD v roku 2006.
    311/384 - ostatné roky
    311/343 - DPH

    221/311
    Naposledy upravil martinius : 18.01.07 at 08:31

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.