Zavrieť

Porady

dodatočné DP - koeficient

Prosím o radu. "Podarilo " sa mi urobiť riadnu chybu...v 4/06 a 9/06 firma predala pozemky- / bez DPH/ , kúpnu zmluvu som riadne zaúčtoval, ale keďže mám nový soft nedal som kód na prevod do tlačiva DPH i keď to v podstate nemalo žiaden vplyv na odvedenú DPH za to obdobie, keďže išlo o plnenie bez DPH. ALE!!!!!!!
Máme povinnosť koeficientu ktorý som na vstupe /DF/ poctivo dával, lenže na konci roku 2006 sme počítali ročný koeficient bez tých predajov pozemkov, čiže koeficient je zlý!
To že musím podať dodatočné daňové priznanie mi je jasné...i keď nerád..., ale chcem sa opýtať, NIE JE MOŽNÉ TIETO PREDAJE ZAHRNÚŤ IBA DO JEDNÉHO DODATOČNÉHO PRIZNANIA, napríklad za 4 Q. roku 2006? Veď DPH v tých obdobiach sme odviedli správne a tieto predaje by som vysporiadal na konci roku čo by mi DPH neovplyvnilo ale ročný koeficient áno - čiže by bol koeficient správny.

Je to takto možné, alebo musím spraviť 3 dodatočné daňové priznania DPH a mať zaručenú kontrolu ?

Za každú radu ĎAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    plavčík Pozri príspevok
    Prosím o radu. "Podarilo " sa mi urobiť riadnu chybu...v 4/06 a 9/06 firma predala pozemky- / bez DPH/ , kúpnu zmluvu som riadne zaúčtoval, ale keďže mám nový soft nedal som kód na prevod do tlačiva DPH i keď to v podstate nemalo žiaden vplyv na odvedenú DPH za to obdobie, keďže išlo o plnenie bez DPH. ALE!!!!!!!
    Máme povinnosť koeficientu ktorý som na vstupe /DF/ poctivo dával, lenže na konci roku 2006 sme počítali ročný koeficient bez tých predajov pozemkov, čiže koeficient je zlý!
    To že musím podať dodatočné daňové priznanie mi je jasné...i keď nerád..., ale chcem sa opýtať, NIE JE MOŽNÉ TIETO PREDAJE ZAHRNÚŤ IBA DO JEDNÉHO DODATOČNÉHO PRIZNANIA, napríklad za 4 Q. roku 2006? Veď DPH v tých obdobiach sme odviedli správne a tieto predaje by som vysporiadal na konci roku čo by mi DPH neovplyvnilo ale ročný koeficient áno - čiže by bol koeficient správny.

    Je to takto možné, alebo musím spraviť 3 dodatočné daňové priznania DPH a mať zaručenú kontrolu ?

    Za každú radu ĎAKUJEM!

    Prehadzovať dátum plnenia nie je správne. A dodatočné priznanie ešte neznamenajú automatickú kontrolu. Ja by som podával 3 dodatočné.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Myslel som si to ....takže budú 3 dodatočné priznania. Už sa "teším" ako pôjdem to v pondelok oznámiť všetkým mojim nadriadeným. Budú mať fakt "radosť"...
    ALE ĎAKUJEM!!!

    Kokoška je offline (nepripojený) Kokoška

    Kokoška
    Podľa mňa príjem z predaja pozemkov nejde do výpočtu ročného koeficientu, podľa § 50 ods. 2 písm. b). Opravte ma niekto, ak sa mýlim.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Kokoška Pozri príspevok
    Podľa mňa príjem z predaja pozemkov nejde do výpočtu ročného koeficientu, podľa § 50 ods. 2 písm. b). Opravte ma niekto, ak sa mýlim.
    Ja si to myslím tiež, ale len v tom prípade, že spĺňa podmienky podľa § 38, odst. 1 alebo 2.

    Kokoška je offline (nepripojený) Kokoška

    Kokoška
    Ak bol pozemok predaný s DPH, príjem z predaja tohto majetku sa zahrnie do čitateľa a menovateľa pri výpočte ročného koeficientu? Tento pozemok používal platiteľ na účely svojho podnikania.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Kokoška Pozri príspevok
    Ak bol pozemok predaný s DPH, príjem z predaja tohto majetku sa zahrnie do čitateľa a menovateľa pri výpočte ročného koeficientu? Tento pozemok používal platiteľ na účely svojho podnikania.
    Podľa §50/2/b nejde do K, ide len po DP ale podľa §50/2/d len ak je prevod pozemku príležitostný.
    Takže ak to bol ojedinelý prípad tak do K nejde a do DP ide.

    dodatočné DP - koeficient

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.