Zavrieť

Porady

Výplata do zahraničia na základe "konzultantskej zmluvy"

Môj obľúbený zákazník si vymyslel nasledovnú konštrukciu: (Pozn. na úvod- všetky FO, PO, SZČO sú stále jeden a ten istý rakúsky št. občan-či už v pozícii rakúskej SZČO, obyčajnej rakúskej FO, konateľa, spoločníka a zároveň zamestnanca slovenskej s.r.o.)

Takže: slovenská s.r.o uzavrela "konzultačnú zmluvu (Konsulentenvereinbarung)" s rakúskou FO, o činnosti reprezentanta pre Rakúsko a Nemecko (podotýkam že ako zamestnanec tejto slovenskej s.r.o. si vyúčtuváva za v podstate takú istú činnosť cesťáky a pod.). Za túto prácu bola dohodnutá dosť vysoká mesačná odmena, ktorá bola vyplatená v 12/04 v hotovosti "cez pokladňu" slovenskej s.r.o. Po prečítaní si zmluvy o dvojitom zdanení s Rakúskom som z toho úplne mimo, lebo netuším, či tu ide o samostatné povolanie, zamestnanie alebo iné príjmy a už vôbec mi nie je jasné ako s tým naložiť z hľadiska prípadných odvodov (ak by aj toto bolo zamestnanie! Z regulérneho zamestnaneckého pomeru má kvôli odvodom len minimálny príjem) alebo nejaký zrážkových daní či prípadne hlásení. I tak si myslím, že by najlepšie urobil, ak by tu zdanil príjem v s.r.o. a vyplatil si podiel na zisku, ktorý sa už ďalej nezdaňuje, no nie? Všetko sa ešte dá podľa potreby zmeniť, takže budem vďačná za akúkoľvek radu.
P.S. Po tom dobrom pive u Trafenej husi s Jožkom Mihálom mi to akosi nechce a nechce zapaľovať!
Naposledy upravil luebchenko : 16.01.05 at 12:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Nikto nič nevie? Dosť mi to súri, len neviem do tej témy pridať ten blikajúci otázniček - privítam akékoľvek názory, pripomienky, odvolávky na zákon...

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    To som ozaj iba sama postihnutá takýmito exotikami? Bože prečo....? :p Aspoň ma poľutujte dokelu

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    luebchenko, ľutujem Ťa. Ja tu mám tiež už tri dni tému Licenčná zmluva a DPH (z hľ. zmluvy o zamedzení dvoj.zdan.to mám vyriešené, ale neviem čo s DPH)- tiež nikto nič nepíše.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    esprit vidíš ako poľutovanie pomohlo!: zákazník doniesol faktúru od rakúskej SZČO pre slovenskú s.r.o. - samozdaním, zaúčtujem na 518 a je po probléme !!!. Idem mrknúť ten tvoj problém ale s licenciami som sa žiaľ (pre mňa chvalabohu) zatiaľ nestretla. :p

    Výplata do zahraničia na základe "konzultantskej zmluvy"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.