Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka

Milí poraďáci chcem si iba utvrdiť, že odpočítateľnú položku 90816.- si môžem a nemusím uplatniť. Nechcem ísť do straty.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Osimka Pozri príspevok
    Milí poraďáci chcem si iba utvrdiť, že odpočítateľnú položku 90816.- si môžem a nemusím uplatniť. Nechcem ísť do straty.
    Odpočítateľná položka sa neúčtuje. Takže ani neovplyvňuje zisk, alebo stratu. Uplatnenie odpočítateľnej položky iba znižuje daňovú povinnosť. Pracuje sa sňou iba v DP.

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Odpočítateľná položka sa nepočíta do nákladov, to len umožňuje, že ak ti vyšiel kladný Hosp. výsledok a taktiež daň tak tú si znížiš, ale to nie je strata.

    Osimka je offline (nepripojený) Osimka

    Osimka
    Keď je daňový základ napr.2000.-Sk odpočítam si odpočít.položku tak základ mám 0.-

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Osimka Pozri príspevok
    Keď je daňový základ napr.2000.-Sk odpočítam si odpočít.položku tak základ mám 0.-

    Ale to nech Ťa nemýli že daň je 0 , tým nie si strate . Stratu by si vykazovala , ak by si mala vyššie výdavky ako príjem .

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    je pravda,že ked ma niekto odmenu nižšiu ako 5000,teda má platiť zrážkovú daň,nesmie mať podpísané vyhlásenie-čítala som to na tlačive unionu,je to pravda?
    Monika Kováčová
    ak by mal podpísané vyhlásenie, neplatil by daň, pretože odpočítateľná položka je vyššia. Ale to neznamená, že ho nesmie mať zamestnanec s príjmom do 5000 podpísané.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.