Zavrieť

Porady

Faktúra

Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu, vyskytla sa mi v účtovníctve taká faktúra, v texte ktorej bolo písané: faktúrujem vám za opravy nábytku a to je všetko, nie je tam ani zoznam vykonaných prác ani zoznam použitého materiálu, už som hovorila konateľovi firmy, že by to tam malo byť a povedal že to prinesie. Tá faktúra je na odpočet DPH, ale pokiaľ tam nemám všetko tak neviem či mám uplatniť ten odpočet. Čo by ste mi poradili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Uplatni odpočet. Dôležité je aby faktúra spĺňala náležitosti v zmysle zákona o DPH a aby služba bola dodaná. Rozpis opráv môže byť aj na kuse papiera ako príloha k fa.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    A podstatné je že sú s prácami spokojný, pretože ak ich preberali tak vedeli čo bolo vykonané. Ostatné ako ermon.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    V DPH nie je problém,pokiaľ máš faktúru so všetkými náležitosťami na odpočet,ale skor vidím problém v preukázaní nákladov,o akú opravu nábytku sa jednalo,napr.či bolo naozaj potrebné opravovať.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ok ďakujem za rady, nebola som si istá, lebo teraz sme mali daňovú kontrolu a kontolovali každý detaík na faktúre, ale radšej budem trvať na tom aby mi to priniesol...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.