Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely - náklady?

Naša audítorka mi pred chvíľkou oznámila, že kurzové rozdiely zúčtované pri úhradách tuzemských faktúr musia byť pripočítateľnou položkou k ZD. A taktiež že sa neuhradené tuzemské faktúry vystavované v cudzej mene neprepočítavajú kurzom k 31.12., ale len fa zahraničné. Vedeli ste o tom? Ja som o tom do teraz nemala ani tušenia. Kde v Zákone to nájdem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Veď to nie je pravda. Mám to odkonzultované s audítorkou a daňovou poradkyňou. Audítorka ma však upozorňovala, že by tieto rozdiely mali byť účtované nie na 563, 663 ale na 568, 668. Ale sú daňovo uznané.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    kalkulka Pozri príspevok
    Veď to nie je pravda. Mám to odkonzultované s audítorkou a daňovou poradkyňou. Audítorka ma však upozorňovala, že by tieto rozdiely mali byť účtované nie na 563, 663 ale na 568, 668. Ale sú daňovo uznané.
    568 a 668 sa týka len tuzemských faktúr-dobre rozumiem? A čo ten prepočet ku koncu roka? Fakt som sa s tým ešte nestretla, že by nemusel byť.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Môžte viacerí pridať k tejto téme svoj názor? Prípadne aj s paragrafom príslušného zákona. Prosím.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    renatan Pozri príspevok
    568 a 668 sa týka len tuzemských faktúr-dobre rozumiem? A čo ten prepočet ku koncu roka? Fakt som sa s tým ešte nestretla, že by nemusel byť.
    Tie účty 568, 668 platili v nejakom období u tuzemských fa a KR, ale to už dávno neplatí.
    KR z tuzemských fa v CM účtujeme na 563, 663. Sú tiež daňovo uznanými ako u ostatných zahraničných fa. O kR hovorí § 24 postupov účtovania.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Tweety dík za názor. Stále mi vychádza, že naša auditorka nemá pravdu. Pokúsim sa ju presvedčiť.
    A majú sa podľa tebe tuzemské fa prepočítavať k 31.12. ? Ja si myslím, že áno.
    Naposledy upravil renatan : 27.02.07 at 08:43

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    renatan Pozri príspevok
    Tweety dík za názor. Stále mi vychádza, že naša auditorka nemá pravdu. Pokúsim sa ju presvedčiť.
    A majú sa podľa tebe tuzemské fa prepočítavať k 31.12. ? Ja si myslím, že áno.
    Ak sú vedené v CM, tak áno.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Pozerala som § 24, tam fakt nie je rozčlenené, že by sa tam mali účtovať iba rozdiely vzniknuté pri zahraničných fa. Takže mala by som preúčtovať na 563, 663? Máte to niekde overené?

    Kurzové rozdiely - náklady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.