Zavrieť

Porady

ARCHIVOVANIE DOKLADOV FO

Dobré ráno!

Vedel by niekto odpovedať akým spôsobom sa vytvára ARCHÍV FO, ktorá vedie JÚ.
Či sa spisuje zápisnica k archívu , a či táto archivácia tostáva len vo firme FO alebo sa zasiela aj niekam inam?

Neexistuje nejaký vzor tejto archivácie samozrejme keď by to vyplývalo zo zákona.

Ďakujem Marcela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    marcelaStanakova
    Dobré ráno!

    Vedel by niekto odpovedať akým spôsobom sa vytvára ARCHÍV FO, ktorá vedie JÚ.
    Či sa spisuje zápisnica k archívu , a či táto archivácia tostáva len vo firme FO alebo sa zasiela aj niekam inam?

    Neexistuje nejaký vzor tejto archivácie samozrejme keď by to vyplývalo zo zákona.

    Ďakujem Marcela
    Nemám čas to hľadať - ale poradím Ti je tu veľká debata na túto tému - daj si pod hľadať heslo "registratívny poriadok" - nájdeš tam kopec dôležitých informácií a aj presný registratívny plán a registratívny poriadok.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Dávam do pozornosti na stránke MV "Metodický návod MV pre SZČO"
    Zdá sa, že MV správa registratúry to myslí vážne aj s malými podnikateľmi.
    www.civil.gov.sk
    Naposledy upravil Nike : 01.02.05 at 08:45

    miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

    miro_mr
    Neni to take zle. MV to berie celkom realne a preto vydalo metodicky pokyn ktory nahradza vypracovanie poriadku a planu pre FO. Akurat je treba evidovat registraturne zaznamy - vsetky nielen uctovne a pred skartaciou poslat ich zoznam najblizsiemiu archivu a pockat ci nemaju o nieco zaujem.

    Miro

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Máš pravdu, nie je to také zlé, pre tých ktorí aspoň trochu tušia o čo ide. No a už vidím ako remeselníci, obchody a mnohí iní vedú registratúru, evidujú každú písomnosť atď. Bude ešte srandy.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Nike
    Máš pravdu, nie je to také zlé, pre tých ktorí aspoň trochu tušia o čo ide. No a už vidím ako remeselníci, obchody a mnohí iní vedú registratúru, evidujú každú písomnosť atď. Bude ešte srandy.
    Presne tak..pre ľudí..ktorí sa zaoberajú len registratúrou..je to v podstate "ľahké" ...ale ľudia, ktorí ani nevedia...že niečo také existuje..a že to vôbec potrebujú...a z vlastnej skúsenosti poviem...je ich veľa....tak pre tých je to veru zložitá parketa...

    miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

    miro_mr
    Presne tak! Registratura je veda - ak zoberieme ze registraturny zaznam je akakolvek informacia - tak potom vsetko na co sa pozrieme je registratura. Ide o profesionalny pristup k sprave informacii. Tento musi byt rozdielny u obuvnika a iny v banke a o tom registratura - sprava informacii je. Inu pozornost musi tejto oblasti venovat vyrobna organizacia, inu obchodna a inu urad a inu remeselnik.
    Zakon ale hovori o vsetkych rovnako. Preto osobne vitam, ze mv upustilo od poziadaviek na vsetkych rovnako. Ved len spisova evidencia zamota hlavu nejednej organizacii, co by to potom urobilo u remeselnika. Ina vec je ze ak remeselnik ma za,mestnanca a zivnost ukonci, tak zamestnanec by nemal nijak pocitit rozdiel ze pracoval pre zivnostnika alebo firmu. Firma bude v registrature opatrovat jeho osobny spis az do 70 rokov veku. Zivnostnik to zbali hotovo. Takze niektore veci by mali platit pre kazdeho. Tym nechcem povedat ze aj to co je v metodickom pokyne nie je zlozite pre remeselnikov - je. Len to je tazko vybrat lebo moze byt srocka s dvomi zamestnancami a zivnostnik s tridsiatimi a moze mat viac agendy ako ta esrocka kde najst hranicu.

    Miro

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Nike
    Dávam do pozornosti na stránke MV "Metodický návod MV pre SZČO"
    Zdá sa, že MV správa registratúry to myslí vážne aj s malými podnikateľmi.
    www.civil.gov.htm


    prosím ťa, tá stránka mi nejde otvoriť - je OK? - kde nájdem ten met.pokyn??, díííííík

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    komu sa to nechce hľadať...
    je to tu prilepené

    laguna je offline (nepripojený) laguna

    laguna
    A na čo je registrutarny poriadk FO - živnostnikovi, ktory ma tak jeden dva šanony max. dokladov za cely rok??? Ved to je viac roboty jak s celym účtovnictvom
    Ahojte spolok,
    mam problem a vemi vas prosim o pomoc. Moja firma chce viest uctovnictvo mimo uzemia SR. Je to mozno, aby uctovat a uschovavat uctovne doklady mimo uzemia SR? V zakone o uctovnictve nie bolo nic, o mieste uschovania dokladov. Je to v innym osobitnym predpise?
    Prosim Vas, pomozte!

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím Vás, ja viem, že tu už bolo veľa ohľadne registrúry, ale chcela by som sa Vás opýtať:Sme malá firma SZČO (čiže nie sme PO), máme 7 zamestnancov - máme mať vypracovaný registratúrny poriadok a plán podobný ako majú PO a dať ho aj potvrdiť do archívu alebo mi stačí mať metodický pokyn pe SZČO?Prosím Vás ak má niekto vytvorený ten RP pre takú podobnú malú firmu, tak ak môžte, prosím, prilepte mi ho.
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.