Zavrieť

Porady

Tlač daňového priznania

Dobrý deň, chcel by som sa uistiť, či daňové úrady akceptujú daňové priznanie vytlačené z PC čiernobielo jednotlivo na stránkach A4 formátu?
Prípadne či nie je problém, ak na tlačive je v spodnej časti uvedené pomocou ktorého programu je daňové priznanie vytlačené.

ďakujem
Usporiadat
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Funtik Pozri príspevok
Dobrý deň, chcel by som sa uistiť, či daňové úrady akceptujú daňové priznanie vytlačené z PC čiernobielo jednotlivo na stránkach A4 formátu?
Prípadne či nie je problém, ak na tlačive je v spodnej časti uvedené pomocou ktorého programu je daňové priznanie vytlačené.

ďakujem
Ak je Daňové priznanie takto vytlačené z programu ALFA, OMEGA (firma KROS), tak tlačivá daňové úrady akceptujú. O ostatných programoch neviem.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Aj z TaxEditu akceptujú a nevadí.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
DÚ akceptuje tlačivá DP pokiaľ sa zhodujú s ich tlačivom nech sú vytlačené z akéhokoľvek programu. Vôbec nevadí keď na tlačive je napísané pomocou akého programu bolo spracované. Podstatné je, aby tlačivo malo všetky náležitosti.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
mysimis Pozri príspevok
DÚ akceptuje tlačivá DP pokiaľ sa zhodujú s ich tlačivom nech sú vytlačené z akéhokoľvek programu. Vôbec nevadí keď na tlačive je napísané pomocou akého programu bolo spracované. Podstatné je, aby tlačivo malo všetky náležitosti.
Ste si isté, baby, že akceptujú hociaké tlačivo, ktoré má náležitosti? Pretože pokiaľ viem, na DU sa tlačivá skenujú. A kôli tomu má tlačivo inú farbu a kolónky na vyplnenie bielu farbu.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
machinak, určite akceptujú všetky tlačivá vytlačené z PC /aj zo stránky www.drsr.sk/. Na farbe vôbec nezáleží. Jedná sa tam o náležitosti - čiarový kód.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
V podstate súhlas s Miškou, hlavne príspevok č.4. Môžem potvrdiť, aj z môjho vlastného sw vytlačené tlačivá DU akceptuje. Odovzdávam ich bežne.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Odovzdáva niekto na DU aj tlačivá z MRP DOS? Napr. DPH, Prehľady, Hlásenie,...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
mysimis Pozri príspevok
machinak, určite akceptujú všetky tlačivá vytlačené z PC /aj zo stránky www.drsr.sk/. Na farbe vôbec nezáleží. Jedná sa tam o náležitosti - čiarový kód.
Oni sú tam vždy takí dôležití na tom DU, že som sa nikdy ani len neodvažoval odovzdať iné ako originálne "pravé" tlačivo určené iba a len pre daňové úrady....
Som rád, že som sa niečo nové zase naučil.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

machinak Pozri príspevok
Oni sú tam vždy takí dôležití na tom DU, že som sa nikdy ani len neodvažoval odovzdať iné ako originálne "pravé" tlačivo určené iba a len pre daňové úrady....
Som rád, že som sa niečo nové zase naučil.
Dovolím si citovať klasika :"Spokojný má byť občan, a nie daňový úrad."
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Anja111 Pozri príspevok
Odovzdáva niekto na DU aj tlačivá z MRP DOS? Napr. DPH, Prehľady, Hlásenie,...
Určite neberú z tejto verzie prehľady ani hlásenie.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Už som to včera písal a budem sa opakovať - môžete byť radi, že máte len takéto problémy. O chvíľu sú tu nové RZZP a tam Vám ani ks.sork.www ani nikto iný nepomôže, povypisujete si pekne ručne-stručne...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

machinak Pozri príspevok
Oni sú tam vždy takí dôležití na tom DU, že som sa nikdy ani len neodvažoval odovzdať iné ako originálne "pravé" tlačivo určené iba a len pre daňové úrady....
Som rád, že som sa niečo nové zase naučil.
Poučenie: neboj sa každého , kto sa robí dôležitý

Ja odovzdávam takéto tlačivá min. 2 roky ak nie 3 a DPH už ani nepamätám odkedy tlačím zo softu
Naposledy upravil evina : 27.02.07 at 07:34
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál Pozri príspevok
Už som to včera písal a budem sa opakovať - môžete byť radi, že máte len takéto problémy. O chvíľu sú tu nové RZZP a tam Vám ani ks.sork.www ani nikto iný nepomôže, povypisujete si pekne ručne-stručne...
Radi nie sme, veď sme v 21. storočí, storočí internetu.

Ináč teraz trochu vážne, ak napríklad niekto robí DP povedzme pre niekoľko PO a musí každé DP vypísať min. 2x /DÚ, zbierka listín/ tak to teda nie je žiadny malý problém...a už vôbec nie vtedy, ak sa v polke pomýlim....je to zbytočná strata času...
Ak začala akceptovať Výkazy vytlačené počítačom už aj SP, tak potom...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pre DP a výkazy vytlačené kdekoľvek a na akomkoľvek softe je rozhodujúci správny čiarový kód.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ekopo Pozri príspevok
Určite neberú z tejto verzie prehľady ani hlásenie.
Škoda! Už som chcela nabehnúť na DU...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Čerstvá info z DÚ Bratislava V. - nechceli prevziať výkazy vytlačené z POHODY 2007, pretože nemajú čiarový kód...
Takže "pohoďáci" pozor!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Bez čiarového kódu nič nepreberajú. Môže to byť z hoci akého softu.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

smith Pozri príspevok
Bez čiarového kódu nič nepreberajú. Môže to byť z hoci akého softu.
Ja viem... len ja bežne robím s KROS-áckymi softvérmi a tam to je OK. Pri POHODE som si to vôbec neuvedomila.
Takže ak je niekto taký ako ja.... tak nech sa na DÚ nepreženie zbytočne...
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Vytlačila som daňové priznanie zo stránky www.drsr.sk. Nejde mi však vytlačiť Potvrdenie. Má s tým, prosím, niekto skúsenosť?
Ďakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Vpravo dolu na konci DP dám len "TLAČ POTVRDENIA" robí mi to bez problémov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať