Zavrieť

Porady

Nájomná zmluva ukončenie

Ahojte, chcem sa spýtať ak mií napísali, že so mnou ukončujú nájomný vzťah s 3-mesačnou výpovednou lehotou, dnes som obdržala toto rozhodnutie. Môžem ukončiť hneď, vysťahujem sa už dnes a skončím.
Môžem to takto spraviť? Alebo musím btam byť ešte 3 mesiace a platiť?

Mám 1 zamestnanca, môžem mu dať výpoveď z or. dôvodov, že ruším prevádzku obchod a do druhého obchodu ju nemôžem dať, lebo tam predávam ja. Môžem to takto spraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Máte to v zmluve, že je 3 mes. výp. lehota, a určite prenajímateľ bude chcieť PP za prenájom, aj keď ste už tam nie. Budete platiť za tie tri mesiace, nato slúži tá výpovedná lehota, aby ste včas upozornili prenajímateľa s ukončením prenájmu, a on si za ten čas môže hľadať iných nájomcov.
    Výpovedná lehota sa píše z dôvodu zabezpečenia sa prenajímateľa, hockto môže povedať, teraz odchádzam, balím sa, a od zajtra neplatím nájom.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    mackova Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať ak mií napísali, že so mnou ukončujú nájomný vzťah s 3-mesačnou výpovednou lehotou, dnes som obdržala toto rozhodnutie. Môžem ukončiť hneď, vysťahujem sa už dnes a skončím.
    Môžem to takto spraviť? Alebo musím btam byť ešte 3 mesiace a platiť?

    Mám 1 zamestnanca, môžem mu dať výpoveď z or. dôvodov, že ruším prevádzku obchod a do druhého obchodu ju nemôžem dať, lebo tam predávam ja. Môžem to takto spraviť?
    V prípade, že máte dohodnutú 3 mesačnú výpovednú lehotu, tá začne plynúť od 1. nasledujúceho mesiaca, čo znamená že marec, apríl, máj ešte tam musíte byť a platiť nájomné. V prípade, že chcete ukončiť nájomnú zmluvu skôr muí byť podpísaná dohoda o ukončení nájmu oboma stranami.
    Čo sa týka zamestnanca, môžete mu dať normálnu výpoveď s 2 mesačnou výpovednou lehotou príp. dohodou a v tom prípade mu nemusíte platiť odstupné.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Dovolím si doplniť Mišku. Ak zamestnanec súhlasí so skončením prac. pomeru pred začiatkom plynutia výpovednej doby...viď:
    ZP_§76
    (2) Zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru patrí odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak súhlasí so skončením pracovného pomeru pred začatím plynutia výpovednej doby z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu. Ak zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    Ak bola zmluva o nájme NP uzavretá podľa zákona 116/1999, tak tam moc šancí nemáš skôr skončiť platiť nájom či tam budeš, alebo nebudeš, ale ak môžem poradiť a chceš odísť skôr a tým aj prestať platiť skús sa s prenajímateľom dohodnúť najskôr osobne, potom ak súhlasí tak - písomne !!!
    text: Dohoda o skončení nájmu.
    Prenajímateľ a Nájomca sa dohodli na skončení nájmu ku dňu ............., bez nároku na plnenia, ktoré vyplývajú zo zmluvy o najme č.........a zákona 116/1999 o najme a podnájme NP
    podpis : NA - PR

    zamestnanec - súhlasím s Marína.

    Nájomná zmluva ukončenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.