Zavrieť

Porady

SZČO ochorel

Čo treba všetko urobiť a aké tlačivá a kde treba odovzdať keď SZČO ochorie?
čosi mi napovedá, že má vypísať registračný list FO ale či zmena alebo prerušenie alebo?
poradte...
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zaslať PN do sociálnej poist.nič iné nevypisuješ.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

originála? a do 3 dní?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
áno originál a do 3 dní.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zasielaš tú časť,kde označíš krížikom žiadosť o nemocenské,myslím že to je G.Jemu zostáva tá časť,kde sa píše schopný práce od.Zaslať do 3.dní,príp.čím skor.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

A do ZP? Treba nahlásiť?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Aj do ZP,poslať kópiu PN.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

a keď sa uzdravie tak čo treba urobiť?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Odniesť do SP potvrdenie o ukončení PN ktoré dá lekár.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

a to platí aj pre tú ZP?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
áno aj pre ZP platí, že oznámiš aj začiatok aj ukončenie.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

vikinka Pozri príspevok
Aj do ZP,poslať kópiu PN.
´Poslať kópiu, aleb odhlášku ako za zamestnanca?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Poslať kópiu PN,ktorú si prefotíš,lebo orig.posielaš na soc.poist.neodhlasuješ SZČO.
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
mysimis Pozri príspevok
áno aj pre ZP platí, že oznámiš aj začiatok aj ukončenie.
ZP ešte vyžaduje potvrdenie soc. poisťovne o poberaní nemocenských dávok.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

uzivatel2 Pozri príspevok
ZP ešte vyžaduje potvrdenie soc. poisťovne o poberaní nemocenských dávok.
Súhlasím s uzivatel2, a dodávam, že ofotené kópie PN vracajú späť.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ako sa teraz vlastne vypočíta výška poistného do SP a ZP, keď SZČO platí z minima a na PN bol 10 kal. dní?
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

uzivatel2 Pozri príspevok
ZP ešte vyžaduje potvrdenie soc. poisťovne o poberaní nemocenských dávok.
Ja len doplním, že je to potvrdenie na účely vylúčenia platenia poistného, ktoré SP posiela na vyžiadanie po skončení maródky.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Teraz mám trochu obrátenú situáciu, so SZČO to bolo tak, že som zaniesla PN do soc. poisťovne začiatok aj koniec a v ZP vôbec nechceli potvrdenie zo soc. postovne, ktorá mi vystavila ten doklad o nemocenskom.
Teraz ale neviem aká je povinnosť z-teľa keď ochorel z-nec.
Lekárka povedala, že to zelené tlačivo, keď prídem na kontrolu, ona potom pošle do SP ale dala mi dve tlačivá (tuším že červené a ešte jedno) ktoré mám odovzdať z-teľovi.
Akú má on povinnosť? zaniesť ich do Soc. p. až po skončení PN alebo aj pri začiatku aj pri konci, a musí tam všetko vyplniť ako sú tie sumy na 25 a55 % VZ?
Prosím poradte, lebo ja robím mzdárku a je to moja povinnosť za z-teľa. Ešte nám nikto vo firme neochorel. Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
monyka Pozri príspevok
Teraz mám trochu obrátenú situáciu, so SZČO to bolo tak, že som zaniesla PN do soc. poisťovne začiatok aj koniec a v ZP vôbec nechceli potvrdenie zo soc. postovne, ktorá mi vystavila ten doklad o nemocenskom.
Teraz ale neviem aká je povinnosť z-teľa keď ochorel z-nec.
Lekárka povedala, že to zelené tlačivo, keď prídem na kontrolu, ona potom pošle do SP ale dala mi dve tlačivá (tuším že červené a ešte jedno) ktoré mám odovzdať z-teľovi.
Akú má on povinnosť? zaniesť ich do Soc. p. až po skončení PN alebo aj pri začiatku aj pri konci, a musí tam všetko vyplniť ako sú tie sumy na 25 a55 % VZ?
Prosím poradte, lebo ja robím mzdárku a je to moja povinnosť za z-teľa. Ešte nám nikto vo firme neochorel. Ďakujem
Zamestnanec odovzdal zamestnávateľovi dva diely PN. Jeden si necháš v agende založené (je to aj napísané na PN, že ktoré ostáva u teba). Druhú po 10 dní, ak ešte trvá PN pošleš do SP aj s potvrdením o príjme na účely výpočtu náhrady. Ak PN bude trvať kratšie ako 10 dní neposielaš nič. Náhradu za prvých 10 dní platí zamestnávateľ. Ak PN sa pretiahne aj do ďalšieho mesiaca, potom zamestnanec musí tebe odovzdať potvrdenie o trvaní PN k poslednému dňu mesiaca (tzv. "papier na peniaze"), čo tiež pošleš do SP. A po ukončení PN posledný diel tiež putuje do SP.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Povinnosť zam-eľa je odniesť do SP začiatok PN spolu s vyplneným formulárom<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=formulare-left>
Stiahnuť
dokument

[doc, 94 kb]

</TD><TD class=formulare-desc>Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku

SPÚ-NP-Int.04 02/05 Dokument WORD. Tlačivo je možné vyplniť v počítači.

</TD></TR></TBODY></TABLE>

z dôvodu toho ,aby SP mala z čoho vypočítať PN. Po ukončení zas odovzdáš ukončenie PN . Samozrejme vyplené a podpísané zam-com.
To čo si vyplácala Ty ,neuvádzaš.

Ostatné píše smith.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
keď som si prečítala túto tému, napadla mi odpoveď: nech si oddýchne a dá si to aj preplatiť. Väčšina maródujeme bez PN, asi preto tieto moje myšlienkové pochody.

...a zadávateľ témy: monyka, ako moje k"y"lečká... a čierny bod za porušenie Etikety Porady.
Naposledy upravil ALDA : 15.05.07 at 08:05
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať