Zavrieť

Porady

SZČO ochorel

Čo treba všetko urobiť a aké tlačivá a kde treba odovzdať keď SZČO ochorie?
čosi mi napovedá, že má vypísať registračný list FO ale či zmena alebo prerušenie alebo?
poradte...
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Súhlasím s Heli, lebo ho prepadla ku koncu témy aj schizofrénia...už nie je SZČO, už sa rieši ako zamestnanec
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Len aby to nebol zamestanecký vzťah na ŽL .....vtedy firma nerieši nič , to si osobne rieši SZČO .Mňa popri zmene na zamestnanca napadlo mnou uvedené .
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Neviem čo si to o mne myslíte, ja som naozaj zamestnanec a SZČO (ktorý ochorel, a kôli ktorému som zakladala takúto tému) je naozaj môj zamestnávateľ. Ďakujem za dôveru.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
monyka Pozri príspevok
Neviem čo si to o mne myslíte, ja som naozaj zamestnanec a SZČO (ktorý ochorel, a kôli ktorému som zakladala takúto tému) je naozaj môj zamestnávateľ. Ďakujem za dôveru.
Ja si o Tebe myslím, že si sa pýtala na celkom prirodzené záležitosti ohľadne PN SZČO a zamestnanca, zreteľne zadané v otázke. A nad ostatným si nelám hlavu. A pýtaj sa ďalej.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Najviac sa mi páčilo, že na otázku, čo má urobiť SZČO, keď ochorel, bolo asi 20 rozťahaných príspevkov. Skúsim to zhrnúť:
Keď ochorie SZČO, prefotí si PN pre svoju potrebu, originál podpíše a pošle do SP, pekne dodržiava liečebný režim, so zeleným tlačivkom chodí na prípadné kontroly a po skončení PN si tiež prefotí PN pre svoju potrebu, originál podpíše a odošle do Sociálnej poisťovne. Pokiaľ je PN aj na prelome mesiacov, posiela aj poukaz o trvaní PN. Do zdravotnej poisťovne nemusí posielať nič, pri ročnom zúčtovaní ZP si pekne pozrie tie svoje prefotené kópie, odkedy dokedy bol PN, vyžiada si od SP potvrdenie, že mal nárok na nemocenské dávky a podľa toho si upraví aj svoje odvody do ZP, keďže preddavky by mal platiť aj počas PN. Do Sociálnej poisťovne počas PN odvody neplatí.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

abel Pozri príspevok
Najviac sa mi páčilo, že na otázku, čo má urobiť SZČO, keď ochorel, bolo asi 20 rozťahaných príspevkov. Skúsim to zhrnúť:
Keď ochorie SZČO, prefotí si PN pre svoju potrebu, originál podpíše a pošle do SP, pekne dodržiava liečebný režim, so zeleným tlačivkom chodí na prípadné kontroly a po skončení PN si tiež prefotí PN pre svoju potrebu, originál podpíše a odošle do Sociálnej poisťovne. Pokiaľ je PN aj na prelome mesiacov, posiela aj poukaz o trvaní PN. Do zdravotnej poisťovne nemusí posielať nič, pri ročnom zúčtovaní ZP si pekne pozrie tie svoje prefotené kópie, odkedy dokedy bol PN, vyžiada si od SP potvrdenie, že mal nárok na nemocenské dávky a podľa toho si upraví aj svoje odvody do ZP, keďže preddavky by mal platiť aj počas PN. Do Sociálnej poisťovne počas PN odvody neplatí.
Super, na porade hľadám niečo ohľadne SZČO - PN, lebo akurát robím zúčt.ZP, ktorý mal v r. 2006 PN 10 dní a v tejto téme v niektorých príspevkoch som sa dočítala, že bolo treba nahlásiť PN aj na ZP, čo som samozrejme neurobila. A posledný príspevok od abela ma celkom potešil, že do ZP sa nemusí posielať nič, až pri roč. zúčtovaní ZP to treba poriešiť. Teraz neviem, či abel má pravdu, alebo ostatné príspevky v tejto téme? Pripojí sa niekto?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Natka Pozri príspevok
Super, na porade hľadám niečo ohľadne SZČO - PN, lebo akurát robím zúčt.ZP, ktorý mal v r. 2006 PN 10 dní a v tejto téme v niektorých príspevkoch som sa dočítala, že bolo treba nahlásiť PN aj na ZP, čo som samozrejme neurobila. A posledný príspevok od abela ma celkom potešil, že do ZP sa nemusí posielať nič, až pri roč. zúčtovaní ZP to treba poriešiť. Teraz neviem, či abel má pravdu, alebo ostatné príspevky v tejto téme? Pripojí sa niekto?
... abel má pravdu.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Pripojím sa ...abel má pravdu. Napísal to jasne, stručne a zrozumiteľne.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Natka Pozri príspevok
Super, na porade hľadám niečo ohľadne SZČO - PN, lebo akurát robím zúčt.ZP, ktorý mal v r. 2006 PN 10 dní a v tejto téme v niektorých príspevkoch som sa dočítala, že bolo treba nahlásiť PN aj na ZP, čo som samozrejme neurobila. A posledný príspevok od abela ma celkom potešil, že do ZP sa nemusí posielať nič, až pri roč. zúčtovaní ZP to treba poriešiť. Teraz neviem, či abel má pravdu, alebo ostatné príspevky v tejto téme? Pripojí sa niekto?
Ak poberal nemocenské, íde o zmenu platiteľa poistného poďla §11 ods.8 a vzťahuje sa na neho povinnosť podľa ZZP_§24_pism.c) - oznámiť písomne túto zmenu do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy k zmene došlo. Ak tak neurobil, doloží doklady aspoň k RZZP.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Odo mňa tiež v ZP nechceli doklad o PN. /Apríl 2007/ Nechceli nič.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Malá otázočka: čo treba urobiť, ak SZČO poberal ošetrovné /OČR/?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak poberal nemocenské, íde o zmenu platiteľa poistného poďla §11 ods.8 a vzťahuje sa na neho povinnosť podľa ZZP_§24_pism.c) - oznámiť písomne túto zmenu do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy k zmene došlo. Ak tak neurobil, doloží doklady aspoň k RZZP.
Myslím, že sa jedná o zmenu podľa § 11 odst. 9 a tá sa ozbnamuje najneskôr v termíne pre podanie ročného zúčtovania za rozhodujúce obdobie, v ktorom došlo ku zmene platiteľa .

------------
Veronika
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

veronikasad Pozri príspevok
Myslím, že sa jedná o zmenu podľa § 11 odst. 9 a tá sa ozbnamuje najneskôr v termíne pre podanie ročného zúčtovania za rozhodujúce obdobie, v ktorom došlo ku zmene platiteľa .

------------
Veronika
Nie, keďže ide poberanie nemocenského a OČR, to je v §11 ods.8 písm. o). Porite sa na úvod §11 ods 9 - sú tam písmená a) až i),k), p) a q). o) tam nie je.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Keďže je téma "SZČO ochorel" chcela by som vás poprosiť o radu: mám SZČO, ktorá v októbri 2006 bola na PN 3 dni. Robím roč.zúčt.ZP, ale priznám sa neviem ho správne vypísať, aj napriek tomu, že som bola na školení Dr.Mihála (hanba, čo?).
Viem, že je to typ formulára B. Celý rok je iba SZČO, nie je ZP, základ dane -33 823, riadok 26 je 11 592, r. 28 je 11 536. Jedná sa mi o to, či mám vyplňovať aj V. odd., VI. odd. Po doplnení v odd. V. október "3" a po doplnení v odd. VI. celá tabuľka r. 41 kalendárne dni, až na október, kde miesto 31 som dala 28 a r. 42 celá tabuľka 6900 až na okt. 6232, vyšiel mi preplatok 93,- Sk a riadok 66 mi vôbec nevyplnilo. Kde robím chybu?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Natka, ten riadok musíš vyplniť ručne, čiže ak by ti vyšlo 0.- - 1063.- , musíš poistné upraviť na minimum 1064.- Sk (§ 16 ods. 8b).
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

abel Pozri príspevok
Natka, ten riadok musíš vyplniť ručne, čiže ak by ti vyšlo 0.- - 1063.- , musíš poistné upraviť na minimum 1064.- Sk (§ 16 ods. 8b).
Ďakujem, ostatok je správny?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Podľa mňa to máš správne, až na takú maličkosť, že v októbri je vymeriavací základ 6233.- Sk (zaokruhľuje sa nahor, §138 ods,24 ) , ale aj tak to nič neovplyvní.
Naposledy upravil abel : 01.06.07 at 05:36
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno .
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Ešte jedna otázočka: v tlačive B riadok 28 sa uvádzajú všetky výdavky na poistné ZP, o ktoré SZČO ponížila základ dane, to znamená, že by tam mal byť zahrnutý aj nedoplatok, ktorý vyšiel z RZZP za rok 2005 platený v septembri 2006?
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Natka Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka: v tlačive B riadok 28 sa uvádzajú všetky výdavky na poistné ZP, o ktoré SZČO ponížila základ dane, to znamená, že by tam mal byť zahrnutý aj nedoplatok, ktorý vyšiel z RZZP za rok 2005 platený v septembri 2006?
Po prečítaní príspevkov na Porade som dospela k záveru, že áno, do riadku 28 treba zahrnúť aj nedoplatok za rok 2005. A čo s preplatkom za rok 2005? Bude sa dotýkať RZZP za rok 2006?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať