Zavrieť

Porady

Výber EUR zo slov.účtu do val.pokladne

SZCO vybera EUR zo slov.bež.účtu. Účtujem to v MRP ,výdaj z účtu v Sk na priebežné položky.Potom prijmem do valutovej pokladne v EUR / kurzom NBS/a ked mi to prepočíta v SK mám rozdiel .Výdaj z účtu a príjem do pokl. z priebež položiek v Sk sa mi nevyrovná. Čo s tým ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Je to ten istý problém, ako v PÚ na účte 261. Kurzový rozdiel na priebežnej položke (alebo účte 261 v PÚ) nemôže vzniknúť. Príjem do pokladne musíš preto urobiť takým istým kurzom, aký použila banka pri výbere z BÚ. K zreálneniu hodnoty valuty aj tak príde pri ročnom kurzovom prepočte pri účtovnej závierke.

    motýlik je offline (nepripojený) motýlik

    motýlik
    Prosím Vás musím mať otvorenú valutovú pokladňu, keď nakupujem tovar v zahraničí raz za mesiac? Prípadne postačí mi to prerátať iba kurzom NB v prílušný deň.? ĎAKUJEM

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    motýlik Pozri príspevok
    Prosím Vás musím mať otvorenú valutovú pokladňu, keď nakupujem tovar v zahraničí raz za mesiac? Prípadne postačí mi to prerátať iba kurzom NB v prílušný deň.? ĎAKUJEM
    Musíš mať samostatnú pokladňu na zahraničnú menu.

    motýlik je offline (nepripojený) motýlik

    motýlik
    Viem, že podľa zákona o účtovníctve áno. Len som si to chcela zjednodušiť. A zvlaštne na tom je, že známej pri daňovej kontrole to prešlo bez valutovej pokladne. Takže ešte raz vám ďakujem.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    zhv Pozri príspevok
    SZCO vybera EUR zo slov.bež.účtu. Účtujem to v MRP ,výdaj z účtu v Sk na priebežné položky.Potom prijmem do valutovej pokladne v EUR / kurzom NBS/a ked mi to prepočíta v SK mám rozdiel .Výdaj z účtu a príjem do pokl. z priebež položiek v Sk sa mi nevyrovná. Čo s tým ?
    V tomto nemôže byť žiadny problém. Ak vyberám z SK účtu cudziu menu a mám ju z nejakého dôvodu aj týždeň v priebežných položkách, tak do valutovej pokladne cudziu menu musím prijať s kurzom banky ktorým bol prepočítaný výber a nie kurzom NBS. Kurzy banky a kurzy NBS sú vždy rozdielne. Ani v JU ani v PU žiadny rozdiel nemôže vzniknúť.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    ekopo Pozri príspevok
    V tomto nemôže byť žiadny problém. Ak vyberám z SK účtu cudziu menu a mám ju z nejakého dôvodu aj týždeň v priebežných položkách, tak do valutovej pokladne cudziu menu musím prijať s kurzom banky ktorým bol prepočítaný výber a nie kurzom NBS. Kurzy banky a kurzy NBS sú vždy rozdielne. Ani v JU ani v PU žiadny rozdiel nemôže vzniknúť.
    maš pravdu ,ale aj tak mi vznikne rozdiel,tiez výber dávam podla banky,napr. vychádza 1 EUR je 37,82568 /banka /a ja viem dat v MRP len 37.8256 a potom je ten rozdiel

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    zhv Pozri príspevok
    maš pravdu ,ale aj tak mi vznikne rozdiel,tiez výber dávam podla banky,napr. vychádza 1 EUR je 37,82568 /banka /a ja viem dat v MRP len 37.8256 a potom je ten rozdiel
    Tak si upravím sumu v SK na príslušnú hodnotu. Ale u Teba to asi nepôjde......

    redie je offline (nepripojený) redie

    Hlavne začať.... redie
    motýlik Pozri príspevok
    Viem, že podľa zákona o účtovníctve áno. Len som si to chcela zjednodušiť. A zvlaštne na tom je, že známej pri daňovej kontrole to prešlo bez valutovej pokladne. Takže ešte raz vám ďakujem.

    Vždy keď relizujete nákup/predaj mimo banku, treba mať zriadenú pokladňu z ktorej buď čerpáte alebo do ktorej vkladáte peniaze v tej konkrétnej mene.
    V tomto prípade je nevyhnutné vytvorenie valutovej pokladne, nakoľko ste nakupoval vo valute.
    Nie je podstatné ako často nakupujete.
    Ako to mohlo prejsť Vašemu známemu u daňovej kontroly, nerozumiem.

    Výber EUR zo slov.účtu do val.pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.