Zavrieť

Porady

szčo len 6 mesiacov

Ahojte,

potrebujem poradiť:
Začala som podnikať 17.6.2006 ako živnostnička. Rok teda okrem zdravotného poistenia neplatím žiadné iné odvody. Ako to je teraz pri daňovom priznaní? Môže mi vyjsť nedoplatok za toho pol roka a ak áno, som povinná ho uhradiť? Sú v tomto prípade nejaké podmienky, ktoré by som mala vedieť?
Prvého polroka som bola zamestnanec jednej firmy.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    efinaD Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebujem poradiť:
    Začala som podnikať 17.6.2006 ako živnostnička. Rok teda okrem zdravotného poistenia neplatím žiadné iné odvody. Ako to je teraz pri daňovom priznaní? Môže mi vyjsť nedoplatok za toho pol roka a ak áno, som povinná ho uhradiť? Sú v tomto prípade nejaké podmienky, ktoré by som mala vedieť?
    Prvého polroka som bola zamestnanec jednej firmy.

    ďakujem
    Pokiaľ si bola zamestnancom tak za teba platili v prvom polroku odvody vo firme.
    Sociálne budeš platiť až od 1.7.2007 pokiaľ si za minulý rok mala príjem zo SZČO väčší ako 91.200. Zdravotné si vykonáš RZZP a tam uvidíš či máš preplatok alebo nedoplatok.
    A dane si zúčtuješ teraz v daňovom priznaní za rok 2006

    efinaD je offline (nepripojený) efinaD

    efinaD
    ďakujem Katka,
    ako to správne chápem, v daňovom priznaní mi môže vyjsť nedoplatok spôsobený tým polrokom živnosti a ja ho normalne uhradím.
    Je tak? Ale odvody začnem platiť až od 1.7.2007

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    efinaD Pozri príspevok
    ďakujem Katka,
    ako to správne chápem, v daňovom priznaní mi môže vyjsť nedoplatok spôsobený tým polrokom živnosti a ja ho normalne uhradím.
    Je tak? Ale odvody začnem platiť až od 1.7.2007
    Áno, pokial si mala príjmy ako SZČO tak z tých budeš platiť daň. Aj keď tie príjmy nemuseli byť veľké a po odrátaní výdavkov a odpočítateľných položiek ti môže vyjsť nulová daň. Ale je potrebné urobiť DP a tam zahrnúť aj príjem zo zamestnania, ktorý už je zdanený,aj príjem SZČO.

    Odvody do SP budeš platiť od 1.7.2007 pokiaľ vo výpise z DP ktorý odovzdáš na SP do 30.6.2007 budeš mať príjem ako SZČO väčší ako 91.200. Pokiaľ bude menší tak daľší rok platiť SP nemusíš Ale dobrovoľne samozrejme môžeš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.