Zavrieť

Porady

Výpočet dane z príjmov fo

Mám problém s daň. priznaním:
SZČO - živnostníčka si otvorila živnosť v marci , nakoľko pracovala v lese pri sadení a ošetrovaní stromčekov, ktoré sa dá robiť iba cez leto ukončila v októbri živnosť. Jej príjmy sú 80000,- Platila si iba zdravotné poistenie cca.8000,-Zvyšok času bola evidovaná na úrade práce.
Základ dane bude 72000,-
-NČZD na daňovníka je 90816,-
a základ pre výpočet dane bude 0? a takisto aj daň?
Robím prvý krát daň. priznanie a nechcem to spraviť zle. Ak by ste mi ešte poradili aké doklady by mala k daň. priznaniu ešte odovzdať. ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Vychádzam len z toho čo je udané v otázke.

    do r.69 dáš 72 000,00
    do r.70 dáš 90 816,00
    do r.75 dáš 0,00
    do r.76 dáš 90 816,00
    do r.77 dáš 0,00
    do r.78 dáš 0,00
    Naposledy upravil renča1 : 28.02.07 at 11:51

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    hlucia Pozri príspevok
    Mám problém s daň. priznaním:
    SZČO - živnostníčka si otvorila živnosť v marci , nakoľko pracovala v lese pri sadení a ošetrovaní stromčekov, ktoré sa dá robiť iba cez leto ukončila v októbri živnosť. Jej príjmy sú 80000,- Platila si iba zdravotné poistenie cca.8000,-Zvyšok času bola evidovaná na úrade práce.
    Základ dane bude 72000,-
    -NČZD na daňovníka je 90816,-
    a základ pre výpočet dane bude 0? a takisto aj daň?
    Robím prvý krát daň. priznanie a nechcem to spraviť zle. Ak by ste mi ešte poradili aké doklady by mala k daň. priznaniu ešte odovzdať. ďakujem vopred

    Na živnosť si môže uplatniť paušálne výdavky vo výške 40% + zaplatené poistné.

    Príjem 80.000
    výdaj 40% -32.000
    poistné -8.000
    40.000
    odpočet -90.816
    základ dane 0,-
    daň 0,-

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Súhlasím v podstate s Renkou, akurát,že ak nemala žiadne výdavky, tak by som u nej uplatnila okrem poistenia ešte paušálne výdaje vo výške 40%, a tým pádom by suma na r. 69 nebola 72.000 ale 40.000.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    alušik Pozri príspevok
    Súhlasím v podstate s Renkou, akurát,že ak nemala žiadne výdavky, tak by som u nej uplatnila okrem poistenia ešte paušálne výdaje vo výške 40%, a tým pádom by suma na r. 69 nebola 72.000 ale 40.000.

    Alenka, premýšľame rovnako

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    alušik Pozri príspevok
    Súhlasím v podstate s Renkou, akurát,že ak nemala žiadne výdavky, tak by som u nej uplatnila okrem poistenia ešte paušálne výdaje vo výške 40%, a tým pádom by suma na r. 69 nebola 72.000 ale 40.000.
    Práve preto som uviedla vetu v mojom príspevku:
    "Vychádzam len z toho čo je udané v otázke."

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    Teraz som si všimla, že riadok 75 je súčet r. 72až74, tak prečo tam mám dať sumu 90816?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    hlucia Pozri príspevok
    Teraz som si všimla, že riadok 75 je súčet r. 72až74, tak prečo tam mám dať sumu 90816?
    nedávaš tam 90.816 dávaš tam súčet odpočtov na životné, účelové a dôchodkové poistenie a sporenie. Pokiaľ si neuplatňuje tak tam daj nulu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.