Zavrieť

Porady

rezerva na odmeny konateľa

zdravím poraďákov a prosím o radu
V rámci "optimalizácie" hosp.výsledku firmy sa konatelia dohodli na tom ,že si vyplatia odmeny. Tie odmeny si samozrejme nevyplatia , ide skôr o to , aby sa do r.2006 zaúčtovala rezerva na tieto odmeny.
Moja otázka :
Ide o 3 konateľov (1Talian,1Slovák, 1Talian s dlhod.pobytom v SR ktorý si platí odvody v SR)

mám urobiť rezervu aj na 10% odvod do ZP ?
ak áno , tak 10% z výšky odmien (t.j.omena pre každého bude cca 1 500 000 Sk, t.j. 10% = 150 000 Sk)
alebo 10% z max vymeriavacieho základu t.j. 12 x 51 822 = 621 864 a z toho 10% = 62 186,4 ?

poradí niekto ? prosím ,prosím....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    mimuška Pozri príspevok
    zdravím poraďákov a prosím o radu
    V rámci "optimalizácie" hosp.výsledku firmy sa konatelia dohodli na tom ,že si vyplatia odmeny. Tie odmeny si samozrejme nevyplatia , ide skôr o to , aby sa do r.2006 zaúčtovala rezerva na tieto odmeny.
    Moja otázka :
    Ide o 3 konateľov (1Talian,1Slovák, 1Talian s dlhod.pobytom v SR ktorý si platí odvody v SR)

    mám urobiť rezervu aj na 10% odvod do ZP ?
    ak áno , tak 10% z výšky odmien (t.j.omena pre každého bude cca 1 500 000 Sk, t.j. 10% = 150 000 Sk)
    alebo 10% z max vymeriavacieho základu t.j. 12 x 51 822 = 621 864 a z toho 10% = 62 186,4 ?

    poradí niekto ? prosím ,prosím....
    Upresňujem: Ak má firma povinnosť odviesť 10% ZP (lebo ako je to s cudzincami - neovládam), tak
    z max. vym. základu.
    Naposledy upravil liba2 : 28.02.07 at 13:05 Dôvod: Upresnenie odpovede - doplnený text
    Chcem sa opýtať či sa môže vytvoriť za rok 2006 rezerva na odmenu konateľa aj v prípade, že konateľ nie je zamestnancom danej s.r.o.. Dakujem za skorú odpoved.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Andrejka29041972 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať či sa môže vytvoriť za rok 2006 rezerva na odmenu konateľa aj v prípade, že konateľ nie je zamestnancom danej s.r.o.. Dakujem za skorú odpoved.
    Ak ide o odmenu konateľa za jeho výkon funkcie, teda ako závislá činnosť, potom treba rezervu vytvoriť, plus 10% odvody do ZP;
    Ak pôjde o odmenu z dosiahnutého zisku za r.2006 - teda ako podiel na zisku - potom rezervu tvoriť netreba (nebude sa účtovať do nákladov).

    rezerva na odmeny konateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.