Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na manželku

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadom NČ na manželku, nakoľko robím prvý krát DP manželovi. Som na materskej dovolenke už celý rok 2006. Môj zamestnávateľ mi poslal potvrdenie o príjmoch za rok 2006 vo výške 647,- Sk a Sociálna poisťovňa mi dala potvrdenie o peňažných dávkach vyplatených SP za rok 2006 - "materské" vo výške 39205 Sk. Má manžel nárok na uplatnenie si odpočtu nezdaniteľnej časti na mňa vo výške: 90816-647 čo je 90169 alebo musím ako príjem počítať aj "materské" a vtedy odpočítavam 90816-647-39205? Ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Dagmar76 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa informovať ohľadom NČ na manželku, nakoľko robím prvý krát DP manželovi. Som na materskej dovolenke už celý rok 2006. Môj zamestnávateľ mi poslal potvrdenie o príjmoch za rok 2006 vo výške 647,- Sk a Sociálna poisťovňa mi dala potvrdenie o peňažných dávkach vyplatených SP za rok 2006 - "materské" vo výške 39205 Sk. Má manžel nárok na uplatnenie si odpočtu nezdaniteľnej časti na mňa vo výške: 90816-647 čo je 90169 alebo musím ako príjem počítať aj "materské" a vtedy odpočítavam 90816-647-39205? Ďakujem vopred za odpoveď.
    Materské sa do príjmu počíta, rodičovský príspevok nie.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Dagmar76 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa informovať ohľadom NČ na manželku, nakoľko robím prvý krát DP manželovi. Som na materskej dovolenke už celý rok 2006. Môj zamestnávateľ mi poslal potvrdenie o príjmoch za rok 2006 vo výške 647,- Sk a Sociálna poisťovňa mi dala potvrdenie o peňažných dávkach vyplatených SP za rok 2006 - "materské" vo výške 39205 Sk. Má manžel nárok na uplatnenie si odpočtu nezdaniteľnej časti na mňa vo výške: 90816-647 čo je 90169 alebo musím ako príjem počítať aj "materské" a vtedy odpočítavam 90816-647-39205? Ďakujem vopred za odpoveď.
    Presne tak, musí sa odpočítať príjem od zamestnávateľa 647, a aj materská. Zo sumy 90816,Sk sa neodpočítava len rodičovský príspevok. Ten treba vyčleniť. Odrátať treba iba materskú, ktorá je vyplácaná po dobu 28 týždňov.

    Dagmar76 je offline (nepripojený) Dagmar76

    Dagmar76
    Škoda, nevadí. Ďakujem za veľmi promptnú odpoveď. Som veľmi vďačná za takúto stránku, ste super!

    Nezdaniteľná časť na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.