Zavrieť

Porady

Dohody o VP a ročné zúčtovanie dane

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Prosím Vás viete niekto???:
Dohody o VP - máme ich veľmi veľa 97 - " ukážkový predaj výrobkov" , chcú odo mňa ročné zúčtovanie dane taký čo zarábali mesačne aj nad 10000,-Sk - mám im to robiť? - veď ich dohody som zdanila 19% a odviedla som na UP na sociálku.

vďaka za odpovede!
Usporiadat
Mila Mila

Mila je offline (nepripojený) Mila

Dáš im Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch s vyčíslenou zrazenou daňou a oni si dajú daňové priznanie.Tak to riešim u nás a nikto neprotestuje. Ty predsa nevieš zaručiť, že nikto z nich nemal inú dohodu alebo príjem.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Mám dohodu a softvér mi robí tak, že do riadku 01 potvrdenia mi dá 0 a až do riadku 04 mi dá čiast.základ dane a do 05 daň. Je to správne?? alebo mám blbý softvér?
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Som toho istého názoru dať im potvrdenie o zdaniteľných príjmoch.
MARCELA
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
emily
Mám dohodu a softvér mi robí tak, že do riadku 01 potvrdenia mi dá 0 a až do riadku 04 mi dá čiast.základ dane a do 05 daň. Je to správne?? alebo mám blbý softvér?
ale mne nie je jasný princíp - prosím o radu - môže dohodár si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku dane?? - podpísať vyhlasenie??, ak nie tak načo mu je zúčtovanie?? - veď mu to zdaním 19% - a už nikde nič s tým nerobí!!!
P. Mihál nepomôžete?! - dík
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
emily
Mám dohodu a softvér mi robí tak, že do riadku 01 potvrdenia mi dá 0 a až do riadku 04 mi dá čiast.základ dane a do 05 daň. Je to správne?? alebo mám blbý softvér?
Ja mám OLYMP a vypisuje mi to pekne od riadku 01. Asi bude zrada v SW.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Sway, takže aj dohodár si môže u teba podpísať vyhlásenie, že si bude u teba ako u zamestnávateľa uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka.Samozrejme za podmienky, že si túto nezdaniteľnú časť neuplatňuje u iného zamestnávateľa. Ale ak ti raz vyhlásenie podpíše, tak by nemal byť problem.Si myslím. Ak majú dohodári aj HPP, tak potom im treba potvrdenie o príjme za rok a oni požiadajú o ročné zúčtovanie dane v svojho zamestnávateľa, kde má HPP, alebo podá DP. Inak, dohody sa už zdaňujú sadzbou 19%, nejde o osobitnú sadzbu dane, tak ako v roku 2003, keď príjem do 4000, Sk bol zdanený 10% a dohodár mal pokoj. V roku 2004, každý príjem na dohodu, bez ohľadu na jeho výšku sa zdaní 19% preddavkovo, to zn,že je potrebné daň za rok 2004 vysporiadať.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
[QUOTE=Lucy]Sway, takže aj dohodár si môže u teba podpísať vyhlásenie........

tak im fakt všetkým musím dávať potvrdenia??? - no to je hrúúúúúúza - moc dík za rady, neviem ako to zvládnem,
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ale veď "stačí" vytlačiť z Olympu
Ozaj, nevieš náhodou, je v Olympe aktuálne tlačivo Potvrdenie o príjme? Mám verziu 5.60.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Lucy
Ale veď "stačí" vytlačiť z Olympu
Ozaj, nevieš náhodou, je v Olympe aktuálne tlačivo Potvrdenie o príjme? Mám verziu 5.60.
Je tam potvrdenie o zdaniteľnej mzde ale je skovane pod ročným zúčtovaním dane v dokumentoch.

No lenže tie dohody nemám nahodené v Olympe - robila si ich firma sama ja im robím len klasické mzdy majú na to taký SW že...., a teraz odo mňa chcú tie potvrdenia, že či im ich spravím - dobré čo?, neviem ako to urobím, majú mesačne výstupy, ale nikde nemajú nasčítaných po pracovníkoch za rok - hrúúúúúza

končím nebaví ma robota - a to sa mi nestáva!
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Júúúj, tak to ti nezávidím. Ja práve takého potvrdenia vyrábam, pre našich niektorých zamestnancov. Inak som niekde v Poradcovi čítala, že potvrdenie o príjme musíš dať každému zamestnancovi,či mu budeš alebo nebudeš robiť ročné zúčtovanie.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
sway, a mzdové listy im tá firma neviedla? mám taký blbý pocit, že aj dohodárovi sa musí viesť taká istá agenda ako zamestnancom...ako chceš robiť ročný daňový výkaz? máš moju úprimnú sústrasť..
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Lucy
Júúúj, tak to ti nezávidím. Ja práve takého potvrdenia vyrábam, pre našich niektorých zamestnancov. Inak som niekde v Poradcovi čítala, že potvrdenie o príjme musíš dať každému zamestnancovi,či mu budeš alebo nebudeš robiť ročné zúčtovanie.
od 1.1. 2004 sa musi dat potvrdenie aj vsetkym dohodarom a oni si to musia dat do rocneho zuctovania alebo do DP
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
ja mám tiež otázku:

čo vlastne musí taký dohodár podpísať? aj vyhlásenie? alebo len žiadost o RzD...? ja mám napr. len dôchodcov-dohodárov a tí si neuplatňujú nezd.čiastky.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Ešte raz všetkým vďaka - ihneď po DPH idem na to........, čo už. Ale im to teda riadne zrátam a vyfakturujem - len sa musím sama so sebou dohodnúť čo za to chcem, veď je to robota pre vraha !!
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

ja by som tiež potrebovala poradiť z tejto oblasti: živnostník účtujúci v JU zamestnával v minulom roku na dohodu pracovníčku - dobrovoľne nezamestnanú, ktorá nemala iné príjmy - 8 mesiacov, avšak vyhlásenie na nezdaniteľnú čiastku dala až po prvom mesiaci, to znamená že za prvý mesiac jej nebola uznaná nezdaniteľná čiastka, až do ďalšieho mesiaca. Keďže nie som zbehlá v mzdovom účtovníctve neviem, čo všetko treba urobiť z hľadiska účtovníctva, ako to ovplyvní jeho daňové výdavky, daňového úradu - hlásenia a pod. Ďakujem za každú dobrú radu.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ahojte. Pridávam sa do diskusie.

U našich dohodároch sa nerobí nijaké ročné zúčtovanie, ani potvrdenie nedávam. Oni si neuplatňujú nezd.časť na daňovníka - lebo nepodpísali vyhlásenie. Jednoducho sa im zdaní mzda, daň sa vysporiada, a podľa mňa tam už viac nie je čo riešiť.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Ale to potvrdenie si im povinna urobit.

teraz som z toho jelen, dohodar si moze odpocitat nezdanitelnu cast na danovnika? kazdy odhodar-studen,dochodca.... kt. mal prijem vyssi ako 40tis. ?

vy to tu rozoberate, v minulej diskusii kt. som nahodila ja v vladan poslala hladat riesenie zesa to tu uz raz "vybavilo" ale mne to stale nie je jasne.
0 0
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

Anonymka
Ahojte. Pridávam sa do diskusie.

U našich dohodároch sa nerobí nijaké ročné zúčtovanie, ani potvrdenie nedávam. Oni si neuplatňujú nezd.časť na daňovníka - lebo nepodpísali vyhlásenie. Jednoducho sa im zdaní mzda, daň sa vysporiada, a podľa mňa tam už viac nie je čo riešiť.
Povinnosť vydať potvrdenie ti vyplýva zo zákona č. 595/2003 § 39 ods.5.
Jedna moja firma mala tiež okolo stovky dohodárov za rok, ale všetkých
som ich "nahadzovala" do OLYMPU a tak to nebol taký problém...
Ja si ani neviem predstaviť že by som ich do mzdového programu nenahadzovala,
to by som potom musela výkazy do sociálky vyrábať ručne, veď za nich musíš
platiť a vykazovať 0,8 % úrazové poistenie.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Ja sa chcem opýtať, máme zamestnanca, ktorý je u nás v HPP, má podpísané vyhlásenie a okrem toho má príjem inde aj na dohodu o vykonaní práce. Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie, ak mi donesie potvrdenie o zdanit.príjme a odvedenej dani, alebo si musí podať daňové priznanie?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

sany môžeš mu spraviť ročné zúčtovanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať