Zavrieť

Porady

vozidlo

Ahojte, potrebujem poradiť, neviem ako postupovať.
Moja klientka má živnosť, vedie JÚ a je neplatca DPH. V r. 2006 kúpila od známeho vozidlo a pokračuje v leasing.splátkach. Lenže účtovníčka, ktorá jej robila účto za r. 2006 jej toto vozidlo nezaradila, že ho má zaradiť od nového roku. Auto prihlásila až teraz 16.2.2007.Moja otázka znie: Ako mám zaúčtovať vozidlo? A môže toto všetko vlastne byť, že ho kúpila minulý rok a zaraďuje ho až teraz? ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Rok 2006 ste ho nezaevidovali do OM, a nemohli ste na toto vozidlo uplatnovať ani výdavky OZD.
    ČO znamená prihlásila? Myslíte zaevidovala? Mali ste zaplatenú CD? Ak áno, myslím, že sa to dá ešte nejako urobiť, ešte nie je 31.3.

    Ak ho zaradila až teraz do OM, zaplatte si CD, pretože automobil používate na podnikanie a v súvislosti s podnikaním, týmto dňom si môžete uplatňovať VOZD, ktoré Vám súvisia s používaním vozidla.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    V deň prevzatia majetku je potrebné zaúčtovať v knihe dlhodobého majetku predmet finančného prenájmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.