Zavrieť

Porady

Dan zo zmenky

Ahojte,
nevie mi niekto poradit do ktorej polozky v danovom priznani k DzPFO patri vynos zo zmenky. Kupil som si v banke 3 mesacnu zmenku, po vyplateni sa nezdanuje vynos pri zdroji a tak by som to rad zdanil. A vraj sa zdanuje len vynos prevysujuci 5nasobok zivotneho minima?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Príjmy z kapitáloveho majetku, sú príjmy, ktoré sú výsledkom investovania PP - kapitálu, pričom daňovník okrem vloženia prostriedkov sa aktívne nezúčastnuje na dosahovaní príjmov.
    Z týchto príjmov sa spravidla daň vyberá zrážkou, ale iba v prípade, že sa daňovník rozhodne ich zahrnúť do ZD.

    Do ZD sa musia zahrnúť a v DP uviesť príjmy par.8 odst. 1 f,t.j. výnosy zo zmeniek okrem príjmov z ich predaja, neznížené o výdavky.
    Príjmy patriace do par. 7 sa vpíšu do DP do tabuľky č.2 tvoriacu prvú časť oddielu. ZD (čiastkový sa vyčísli z par.7 na riadku 46.
    Naposledy upravil betka : 01.03.07 at 11:30 Dôvod: odsek, aby malo hlavu i patu.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Zabudla som na hlavné:
    Príjem oslobodený od dane: je príjem z výnosov ak nejde o príjmy z ktorých sa vyberá daň zrážkov,
    ak úhrn príjmov zo zmeniek, znížený o výdavok, nepresiahne v zdanovacom období 5-nas životného minima, ak sumy presiahnu patnásobok, do ZD sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenu sumu, výdavky nezahrnute do ZD, prira´dované k sume osl. príjmov, sa určia v rovnakom pomere, v akom je suma oslobodených príjmov k celkovým príjmom zahrnutým do ZD.

    danculo je offline (nepripojený) danculo

    danculo
    Dobry den,
    prosiiim o radu. Rodim DP, ked danovnik popri prijme zo ZČ mal aj prijem z odpredaja B.O.F. zmenky. Uvazujem spravne, ked to povazujem za ostatné prijmy § 8, odst. 1, písm. e) teda prijem z prevodu cennych papierov.
    Pracovnik v roku 2006 nakupil B.O.F. zmenku a v roku 2007 ju odpredal. T. j. urobila som rozdiel, ktory bol kladny, teda odpredaj bol vacsi ako nakup, a este som odratala 5-nas. ŽM t. j. 24900 Sk.
    Myslite, ze to je tak spravne ? Nema to byt nahodou v par. 7, odst. 1, pism. F) ?

    Vopred dakujem za Vas cas a odpoved.
    D.K.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.