Zavrieť

Porady

majetok

Pomôže mi prosím?

1. Podnikateľ kúpil v roku 2002 na lízing nákladné auto. Keďže je to lízing spred roku 2004, auto bolo až do doby poslednej splátky (2/2006) v majetku lízingovky.
Lízingovka odpredala toto auto za zostatkovú hodnotu 2.000,- Sk.

a) Teraz neviem ako ho zaradím do majetku.
b) V 4/2006 podnikateľ kúpil do tohto auta nezávislé kúrenie za cca 54000,- bez DPH a vymenil vstrekovacie čerpadlo a trysky za cca 67000 bez DPH. Čo s tým? Môžem to dať jednorázovo do nákladov alebo to mám dať ako technické zhodnotenie?

2. Podnikateľ kúpil v 11/2006 na lízing staršie nákladné auto. Čo sa týka lízingu, tam už viem čo a ako. Ale vopred si k tomu autu v 9/2006 obstaral „materiál na zhotovenie valníkovej nadstavby“ za cca 260 tis. bez DPH.
Tiež neviem či to vstúpi do obstarávacej ceny a bude sa to odpisovať ...?

Ďakujem za každú dobrú radu.

Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Od 1.1.2010 si môžeš odpočítať DPH aj z osobného auta (M1) a príslušenstva ak zmluva o kúpe (o nájme ) bola uzavretá a automobil bol odovzdaný kupujúcemu po 31.12.2009.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    [quote=monika-s;406862]Pomôže mi prosím?


    b) V 4/2006 podnikateľ kúpil do tohto auta nezávislé kúrenie za cca 54000,- bez DPH a vymenil vstrekovacie čerpadlo a trysky za cca 67000 bez DPH. Čo s tým? Môžem to dať jednorázovo do nákladov alebo to mám dať ako technické zhodnotenie?
    Kúrenie je TZ.
    čerpadlo, trysky oprava a údržba, výdavok OZD.

    zuzule je offline (nepripojený) zuzule

    zuzule
    a platí, že z nezávislého kúrenia si nemôžem odpočítať DPH, nakoľko to je také niečo ako príslúšenstvo MV?

    zuzule je offline (nepripojený) zuzule

    zuzule
    to je super, že to už opäť ide. Ale to kúrenie bolo kúpené v r.2009 do N1. tak neviem, či môžem, alebo nemôžem z neho odpočítať DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.