Zavrieť

Porady

Preddavky na daň, §42, ZDP

S. r. o. vznikla 23.10.06. Vedel by mi niekto vysvetliť par. 42, ods. 4 a 5.
Môžem si výšku predpokladanej dane určiť na 0,-, a aj tú mám nahlásiť DÚ do konca marca 2007?
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tak toto zaujíma aj mňa.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    smith Pozri príspevok
    Tak toto zaujíma aj mňa.
    Od 1.1.2007:
    §42, odst. 4
    "Daňovník, ktorý vznikol počas kalendárneho roku iným spôsobom, ako zlúčením, splynutím alebo rozdelením, neplatí preddavky na daň za zdaňovacie obdobie, v ktorom vznikol"...

    zico je offline (nepripojený) zico

    zico
    Ěšte doplním: keď sro vznikla v posledných troch mesiacom, tak podľa § 4 preddavky neplatím. Ale daňovému úradu som to mala nahlásiť aj tak? Len mi nepovedzte, že áno!!!

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zico Pozri príspevok
    Ěšte doplním: keď sro vznikla v posledných troch mesiacom, tak podľa § 4 preddavky neplatím. Ale daňovému úradu som to mala nahlásiť aj tak? Len mi nepovedzte, že áno!!!
    Myslím si, že áno.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zico Pozri príspevok
    S. r. o. vznikla 23.10.06. Vedel by mi niekto vysvetliť par. 42, ods. 4 a 5.
    Môžem si výšku predpokladanej dane určiť na 0,-, a aj tú mám nahlásiť DÚ do konca marca 2007?
    ďakujem.
    Neviem síce, aký zisk Ti vyšiel za rok 2006... Podľa § 42, odst.5, by si mala nahlásiť predpokladaný zisk na rok 2007. Ak je to aspom trochu pravdepodobné, nahlás zisk cca 250 tis. Sk a z toho Ti neplynie povinnosť platiť preddavky.

    zico je offline (nepripojený) zico

    zico
    V roku 2006 mi vyšla strata.
    Takže do konca marca mám predsa len tú predpokladanú daň nahlásiť?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zico Pozri príspevok
    V roku 2006 mi vyšla strata.
    Takže do konca marca mám predsa len tú predpokladanú daň nahlásiť?
    Ja by som to nahlásila tak, ako uvádzam v predchádzajúcom príspevku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Keď sro vznikla 19.01. zápisom do OR a prepokladaný zisk za rok 2007 bude asi do 200 tisíc, mám nejakú nahlasovaciu povinnosť na DÚ ohladne preddavkov na daň?

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    smith Pozri príspevok
    Keď sro vznikla 19.01. zápisom do OR a prepokladaný zisk za rok 2007 bude asi do 200 tisíc, mám nejakú nahlasovaciu povinnosť na DÚ ohladne preddavkov na daň?
    Od 01.01.2007 je § 42 - Platenie preddavkov na daň novelizovaný. Pozri ods. 4):
    "Daňovník, ktorý vznikol počas kalendárneho roka iným spôsobom ako zlúčením, splynutím alebo rozdelením, neplatí preddavky na daň za zdaňovacie obdobie, v ktorom vznikol."

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.